Ballina Etiketimet Platforma

Etiketim: platforma

BRUKSEL – BE: FB, Twitter apo Google të jenë transparente për...

BRUKSEL, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian do të kërkojë nga platformat digjitale si Facebook, Twitter apo Google transparencë për mënyrën, se si algoritmet...

Coronavirus.al, platforma ofron informacion dhe këshillat për situatën nga COVID-19

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Coronavirus.al është platforma që ofron informacionin e nevojshëm, këshillat e vyera dhe pasqyrimin e të rejave të fundit lidhur me gjendjen...

Kosovë, Ministria e Arsimit merr masa për zhvillimin e mësimit në...

PRISHTINË, 17 mars /ATSH/ Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka nisur punën për...

KINË – Qeveria lejon diplomatët të përdorin mediet e huaja sociale

PEKIN, 13 janar /ATSH-AA/- Edhe pse vazhdon t’i ndalojë qytetarët e saj të përdorin mediet e huaja sociale, Kina ka lejuar diplomatët dhe zyrtarët...

SHBA – Facebook eliminon videot “deep fake”

SAN FRANCISKO, 7 janar /ATSH-ANSA/- Facebook ndalon “deep fake”, domethënë videot e krijuara me një teknikë që shfrytëzon inteligjencën artificial për të mbivendosur dy...

Platforma shqipëriaqëduam.al në dispozicion të banorëve të prekur nga tërmeti/ Rama:...

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama kërkoi sot nga të gjithë ata që kanë ankesa, kërkesa apo nevojë për sqarime lidhur me pasoja...

Platforma e bashkëqeverisjes, instrument efikas për çdo ankesë nga banorët e...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/Të gjithë qytetarët që kanë nevojë për ndihmë pas tërmetit të 26 nëntorit mund t’i drejtohen platformës së bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al. Blendi Çuçi në...

Paketa speciale AntiKÇK”/ Hyseni: E konsultuar me ekspertë ndërkombëtarë, frikë dhe...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni, gjatë një interviste televizive deklaroi se paketa speciale AntiKÇK e prezantuar sot nga Kryeministri Edi...

Bashkëqeverisja/30 116 ankesa të zgjidhura në nivel qendror këtë javë

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ - Numri ankesave të zgjidhura gjatë kësaj jave nga platforma e bashkëqeverisjes në nivel qendror është 30116 nga 44963 ankesa...

Platforma e bashkëqeverisjes, 28454 ankesa të zgjidhura në nivel qendror

TIRANË, 28 korrik/ATSH/-Në platformën e bashkëqeverisjes "Shqiperiaqeduam.al", në nivel qendror, numri i ankesave të zgjidhura kap vlerat e 28454 nga 41218 numri total i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA