Ballina Etiketimet Phenian

Etiketim: phenian

SEUL – OKB: Pheniani vazhdon të shkelë sanksionet ndërkombëtare

SEUL, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut po shkel sanksionet ndërkombëtare, të ndërmarra për ta detyruar atë të heqë dorë nga energjia bërthamore,...

SEUL – Pheniani kërcënon me riforcim të pranisë ushtarake në zonën...

SEUL, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Pheniani kërcënoi sot se do të riforconte praninë ushtarake në zonën e demilitarizuar (DMZ) pas shkatërrimit të zyrës lidhëse...

GJERMANI – Pheniani për herë të parë në Konferencën e Mynihut...

BERLIN, 23 janar /ATSH-AFP/- Koreja e Veriut do të marrë për herë të parë një ftesë për në Konferencën e Mynihut për Sigurinë, që...

KINË – Pekini, Tokio dhe Seuli i kërkojnë Phenianit t’u përmbahet...

CHENGDU, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Pekini, Tokio dhe Seuli i kërkuan sot Koresë së Veriut të përmbahet nga provokimet, në një klimë të tendosur...

SEUL – SHBA hedh poshtë çdo ultimatum koreano-verior

SEUL, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - I dërguari i SHBA-së për Korenë e Veriut i cilësoi sot kërkesat e Phenianit si armiqësore dhe të padëshirueshme...

SUEDI – Përpjekje për rifillimin e dialogut mes SHBA-së dhe Koresë...

STOKHOLM, 6 tetor /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesit e Koresë së Veriut dhe SHBA-së u angazhuan sot për fillimin e bisedimeve për programin bërthamor koreano-verior, pas...

SEUL – Pheniani lëshon raketa balistike në Detin e Japonisë

SEUL, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut ka lëshuar raketa drejt Detit Lindor, i njohur ndryshe edhe si Deti i Japonisë, sipas raporteve...

KJ – Seuli rrit buxhetin e mbrojtjes për shkak të testimit...

SEUL, 14 gusht /ATSH-DPA/ – Koreja e Jugut do të rrisë buxhetin e saj ushtarak në vitet e ardhshme, njoftoi sot Ministria e Mbrojtjes,...

KV – Pheniani paralajmëron kundër manovrave mes Seulit dhe Uashingtonit

PHENIAN, 16 korrik /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut paralajmëroi sot se manovrat e mundshme ushtarake mes Uashingtonit dhe Seulit mund të kenë pasoja në...

SHBA – 70 shtete i kërkojnë Phenianit pezullimin e armëve bërthamore...

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-AFP/ - Shtatëdhjetë shtete i bënë thirrje Koresë së Veriut me anë të një deklarate për të braktisur të gjitha armët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA