Ballina Etiketimet Peshkim

Etiketim: peshkim

FRANCË – Peshkimi temë e nxehtë anglo-franceze

PARIS, 7 maj /ATSH-AFP/ - Vendimet e marra nga Londra për kushtet e peshkimit të vendosura për marinarët francezë pas Brexit janë "të pavlefshme"...

FRANCË – Beaune: Manovrat britanike në Jersey nuk duhet të na...

PARIS, 6 maj /ATSH-AFP/ - Manovrat britanike në brigjet e ishullit anglo-normand të Jersey, objekt i tensioneve mes Parisit dhe Londrës që kanë vendosur...

Sot mbi 100 milionë dollarë eksportet në peshkim, nga një sektor...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Partia Socialiste në mandatin e tretë përmes planit të veprimit të saj ka synim të dyfishojë eksportet në fushën e peshkimit,...

Projekti “Fishing Blue”/ Firmosen kontratat me 20 përftuesit e parë të...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Ka filluar sot zbatimi i skemave të grantit të projektit “Fishing Blue”, me mbështetjen e Bashkimit Europian, ku janë firmosur kontratat...

Peshkimi me mjete moderne monitorimi të flotës/ Sektori ka disafishuar eksportet...

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Durrësi se me sektorin e peshkimit kemi një nga fushat më të suksesshme të qeverisjes...

Negociim i marrëveshjes së MSA-së, për rritjen e eksporteve të peshkut...

TIRANË, 6 mars /ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, synon të shtojë kuotat e lejuara të eksporteve të peshkimit në vendet e Bashimit...

Eksportet në fushën e peshkimit u rritën nga 25 në mbi...

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ "Eksportet në fushën e peshkimit janë rritur gjatë mandatit të dytë të qeverisjes nga 25 milionë euro në mbi 100 milionë...

Ndryshimet në Kodin Detar për ecurinë e flotës së peshkimit/ Ekonomi:...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Sektori i Peshkimit, pavarësisht problematikave të shkaktuara nga COVID-19, ka rritur eksportet në 104 milionë euro produkte peshkimi,...

Modernizimi i flotës së peshkimit/ Më 31 janar, mbyllen aplikimet për...

TIRANË, 29 janar /ATSH/ Peshkatarët kanë edhe dy ditë afat, deri më 31 janar 2021, të aplikojnë për grante të financuara nga Bashkimi Europian...

BE 4.7 milionë euro në mbështetje të peshkimit në Shqipëri

TIRANË, 25 dhjetor /ATSH/ Mbështetja e Bashkimit Europian është shtrirë në disa sektor të rëndësishëm të ekonomisë shqiptare ndër të cilët është edhe peshkimi. Ministria...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA