Ballina Etiketimet Performance

Etiketim: performance

Certifikimi i performancës së energjisë në ndërtesa/ Miratohen kushtet dhe procedurat

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave ka miratuar së fundmi vendimin në të cilin përcaktohen kushtet e certifikimit të performancës së energjisë për ndërtesat...

Performanca më e mirë e trurit, pas moshës 35-vjeçare

ROMË, 5 nëntor /ATSH-ANSA/ - Truri arrin kulmin e tij njohës në moshën 35-vjeçare, ndërsa rënia nis nga mesi i të 40-ave, zbulon një...

LISBONË – Portugalia rihap mjediset e performancës dhe spektaklit

LISBONË, 1 qershor /ATSH-AFP/- Pothuajse dy muaj e gjysmë pas mbylljes së tyre për shkak të pandemisë së COVID-19, Portugalia ka nisur sot rihapjen...

Foto/ Tirana përzgjidhet nga OKB si një nga 10 qytetet me...

TIRANË, 6 shtator/ATSH/ Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) përzgjedh Tiranën si një nga 10 qytetet që kanë patur performancën më të mirë financiare. Kryetari...

Kori i vajzave të Liceut Artistik “Jordan Misja” performon në Berlin

TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Dyzet vajza nga Liceu Artistik "Jordan Misja" kanë performuar në "Takimin Ndërkombëtar të Koreve" në Berlin duke promovuar vlerat kulturore, artistike, qytetare...

MJEKËSI – Humbja e vetëm 16 minutave gjumë dëmton performancën në...

FLORIDA, 29 prill /ATSH-ANSA/ - Humbja me vetëm 16 minuta e gjumit mund të bëjë dallimin midis një dite fitimprurëse në zyrë dhe një...

Policja Ina Nuka i përket gjeneratës së re të Policisë së...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Gjenerata e re e Policisë së Shtetit dhe mbështetja e gjithanshme që po i garantohet kësaj trupe do ta vendosë...

Malësia e Madhe, bashkia me performancën më të mirë

TIRANË, 7 shtator/ATSH-Maela Marini/ Malësia e Madhe rezulton si bashkia me performancën më të mirë në shërbime për vitin 2017, e pasuar nga bashkia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA