Ballina Etiketimet Perdorim

Etiketim: perdorim

Revista e modës ”Elle” ndalon publikimin e produkteve prej gëzofit të...

PARIS, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/- Revista franceze e modës ‘’Elle’’ ndalon publikimin e produkteve që vijnë prej gëzofit të kafshëve në faqet e 41 edicioneve...

COVID-19 – Franca planifikon zgjatjen e përdorimit të certifikatës shëndetësore

PARIS, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze planifikon të zgjasë deri më 31 korrik 2022 periudhën e përdorimit të certifikatës së saj shëndetësore kundër...

SHBA – Merck kërkon miratimin për përdorim urgjent të pilulës kundër...

UASHINGTON, 13 tetor /ATSH-AA/ - Kompania farmaceutike amerikane “Merck” ka aplikuar në Administratën Federale të Ushqimit dhe Barnave të SHBA-së (FDA) për miratimin e...

EFSA: Përdorimi i antibiotikëve në Europë më i lartë te njerëzit...

ROMË, 30 qershor /ATSH-DPA/ - Kompanitë po përdorin gjithnjë e më pak antibiotikë në rritjen e  kafshëve të përdorura për ushqim, sipas një raporti...

SHBA – Biden drejt veprimeve ekzekutive për zvogëlimin e përdorimit të...

UASHINGTON, 8 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden, i cili po bën përpjekjen e tij të parë që nga marrja e detyrës, në...

OBSH nuk rekomandon përdorimin e ivermektinës për pacientët COVID-19

GJENEVË, 1 prill /ATSH-AFP/ - OBSH rekomandoi sot që të mos përdoret ivermektina për pacientët me COVID-19, me përjashtim të provave klinike. Ivermektina është një...

Nëse e përdorni këtë emoji, nuk jeni më “cool”

ROMË, 1 mars /ATSH-ANSA/ - Gjuhët nuk janë të pandryshueshme, ato evoluojnë: kuptimet e fjalëve pësojnë zhvendosje pak a shumë të padukshme me kalimin...

Dozat e larta të vitaminës D nuk e parandalojnë COVID-19

LONDËR, 21 shkurt /ATSH/ - Aktualisht ka prova të pamjaftueshme shkencore për të treguar se vitamina D mund të jetë e dobishme në parandalimin...

COVID-19 – Republika Çeke ashpërson rregullat e përdorimit të maskave

PRAGË, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Republika Çeke do të forcojë rregullat e saj të përdorimit të maskave duke u kërkuar qytetarëve të mbajnë maska...

COVID-19 – Ekspertët: Kujdes në përdorimin e antibiotikëve

ROMË, 1 shkurt /ATSH-ANSA/ - Antibiotikët, kortizoni dhe heparina luajnë një rol themelor në trajtimin e COVID-19, por kjo treshe përdoret shumë shpesh në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA