Ballina Etiketimet Per here te pare

Etiketim: per here te pare

“Hip Hop International Albania”, për herë të parë Shqipëria pjesë e...

  TIRANË, 2 mars/ATSH/ Konkursi më i madh në botë për kërcimin Hip Hop vjen për herë të parë në Shqipëri. Lajmi është bërë i ditur...

Për herë të parë në Shqipëri, udhëzues për arsimin parashkollor

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/Për herë të parë në Shqipëri do të ketë një udhëzues për arsimin parashkollor. Kështu deklaroi zv.ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Nina...

Për herë të parë, provim shteti të mësuesisë në profilin “Arsim...

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ Gjatë muajit tetor 2019, ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka miratuar për herë të parë profilin e ri “Arsim Special”...

Festivali i Dritave, spektakli magjik për herë të parë në Tiranë

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ - Për herë të parë në Tiranë vjen “Kuju Light Festival”, një hapësirë artistike bashkëkohore ku më shumë se 15 instalacione...

Ligj për rininë, Shqipëria i bashkohet vendeve të rajonit

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ - Për herë të parë Shqipëria, ashtu si edhe vendet e rajonit do të ketë një ligj për të rinjtë. Ministria e...

Energjia nga era, Parku i Parë në Tepelenë

TIRANË, 22 maj/ATSH/-Rasti i parë i prodhimit të energjive të rinovueshme nga era në Shqipëri, do të jetë në Tepelenë. Janë rreth 15 milion euro...

Sapo jeni bërë prindër? Këto këshilla do t’iu lehtësojnë punën

TIRANË, 1 maj/ATSH/-Të jesh prind në ditët e sotme është shumë më e thjeshtë, pasi prindërit e rinj marrin këshilla të gatshme nga ekspertët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA