Ballina Etiketimet Pension

Etiketim: pension

Këshillimi Kombëtar, Rama publikon pyetjen për kontributet shoqërore të pensionistëve

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama publikoi sot pyetjen e katërt të formularit të Këshillimit Kombëtar, një nismë që synon marrjen e mendimit të...

Pretendon se është 102 vjeç, por për gjykatën vetëm… 48!

BERLIN, 7 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një burrë u paraqit në një gjykatë gjermane duke pretenduar se ishte 102 vjeç në përpjekje për të siguruar...

Qeveria mbështetje financiare për të gjitha kategoritë, rritje pagash në disa...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Pagat për mjekët, infermierët, mësuesit, mbrojtjen, Policinë e Shtetit dhe të burgjeve do të rriten vitin që vjen. Ministrja e Financave dhe...

Ekonomi me pensionistët: Rritje domethënëse e pensioneve brenda 4-vjeçarit

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Standardet dhe Shërbimet, Milva Ekonomi në Ditën Botërore të të Moshuarve, shprehu angazhimin e qeverisë për...

“Pensioni në adresë”, alternativa më e mirë për çdo pensionist

TIRANË, 7 shtator/ATSH/ Marika Zisi ka zgjedhur që pensionin e saj ta marrë përmes Postës. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj theksoi se “pensioni...

Mbi 3 mijë emigrantë shqiptarë përfitues nga marrëveshjet në fushën e...

TIRANË, 6 shtator/ATSH/ 3100 shtetas shqiptarë, që jetojnë dhe punojnë jashtë territorit të vendit kanë përfituar nga marrëveshjet dypalëshe, të lidhura në fushën e...

Karçanaj: Aplikimi për pension, 816,640 dokumente të kursyera për qytetarët

“Falë e-Albania, 11 dokumente më pak! Dikur, për aplikimin në sportel u duheshin 14 dokumente, sot vetëm 3” TIRANË, 19 prill/ATSH/ 56 shërbime publike të...

Karçanaj: Vërtetimet e kontributeve, mbi 20 vite kohë të kursyera për...

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Disa nga shërbimet më të përdorura në e-Albania mbeten ato të Sigurimeve Shoqërore, që u mundësojnë qytetarëve të verifikojnë në kohë...

Tabaku, takim me gra të moshuara: PD, program për rritjen e...

TIRANË, 8 mars /ATSH – I. Vata/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku u takua me një grup nënash pensioniste të cilave u dhuroi...

Me 20 vite punë në Forcat e Armatosura/ Abdullai aplikon për...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Investimet e kryera nga qeveria në teknologji, në ndërtimin e sistemeve të reja që ndërveprojnë me njëra-tjetrën apo në trajnimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA