Ballina Etiketimet Pe

Etiketim: pe

PE kërkon nisjen pa vonesë të negociatave me Shqipërinë: Janë plotësuar...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Europian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte,...

BRUKSEL – PE: Kriteret e përbashkëta në BE të nevojshme për...

BRUKSEL, 28 shkurt /ATSH-ANSA/ - Eurodeputetët bënë thirrje sot për kritere të përbashkëta në Bashkimin Europian për një turizëm të sigurt dhe të pastër,...

BRUKSEL – PE: Për përmbajtjen në mediet sociale duhet një mbikëqyrës...

BRUKSEL, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Ne nuk e nënvlerësojmë dhunën e ndodhur në Capitol Hill, nuk mund të përhapen keqinformime pa menduar për pasojat,...

BRUKSEL – PE shqyrton marrëveshjen postBrexit

BRUKSEL, 11 janar /ATSH-DPA/ - Parlamenti Europian nisi sot shqyrtimin e marrëveshjes tregtare të minutës së fundit midis Bashkimit Europian dhe Britanisë së Madhe. Marrëveshja...

Eurodeputetët: Shqipëria e meriton të ecë përpara në rrugën e saj...

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, eurodeputetja portugeze, Isabel Santos deklaroi sot se Shqipëria ka punuar shumë për të plotësuar...

Eurodeputetët thirrje KE-së: Shqipëria e meriton të ecë përpara drejt anëtarësimit...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përshëndeti sot thirrjen e eurodeputetëve nga grupet kryesore politike, anëtarë të Komitetit...

PE, rezolutë për Shqipërinë: Zbatim i reformës zgjedhore në përputhje me...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Parlamenti Europian, në një rezolutë hartuar për Shqipërinë,  nënvizon rëndësinë e zbatimit të masave të reformës zgjedhore të kodifikuar në korrik...

BRUKSEL – PE: Forcim i sigurisë së komunikimit në institucionet e...

BRUKSEL, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian kërkoi sot një forcim të sigurisë së komunikimit në institucionet europiane, pas ndërhyrjes së një gazetari në...

BRUKSEL – PE: Jo maskaradë për ratifikimin e marrëveshjes postBrexit

BRUKSEL, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian refuzon të japë "një maskaradë" për ratifikimin e marrëveshjes së mundshme postBrexit midis Londrës dhe BE-së dhe...

BRUKSEL – Sassoli: Jo lëshime mbi kushtëzimin e fondeve të BE-së

BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian nuk do të bëjë asnjë lëshim në lidhje me  kushtëzimin e fondeve të BE-së për respektimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA