Ballina Etiketimet Patenta

Etiketim: patenta

COVID-19 – Merkel: SHBA të hapë tregun dhe të mundësojë eksportin...

BERLIN, 8 maj /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel përsëriti sot kundërshtimin e saj për një heqje të patentave mbi vaksinat antiCOVID-19 dhe i...

SHBA – Uashingtoni favorizon heqjen e patentave për vaksinat antiCOVID-19

UASHINGTON,  5 maj /ATSH-AFP/ - SHBA mbështet heqjen e mbrojtjes së pronës intelektuale për vaksinat kundër COVID-19, në mënyrë që të përshpejtohet prodhimi dhe...

SHBA – Apel i 175 ish-liderëve për Biden: Hiqni patentat e...

NJU JORK, 15 prill /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të veprojnë urgjentisht dhe të pezullojnë të drejtat e pronësisë intelektuale lidhur...

Marrëveshja mes Shqipërisë dhe Italisë për njohjen e ndërsjellë të patentave...

TIRANË, 29 mars /ATSH/ Zyrtarizohet marrëveshja mes Shqipërisë dhe Italisë për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit. Pas marrëveshjes mes dy shteteve, vendimi është...

Arrihet marrëveshja mes Shqipërisë e Italisë për njohjen e patentave/ Xhaçka:...

TIRANË, 12 mars/ATSH/ Shqipëria dhe Italia arritën sot marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit të automjeteve. Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta...

Lejet e drejtimit të shqiptarëve njihen si dokument zyrtar në Itali/...

TIRANË, 12 mars/ATSH/ Nga sot lejet e drejtimit të shqiptarëve njihen si dokument zyrtar në Itali. Kryeministri Edi Rama foli sot për arritjen e marrëveshjes...

Italia njeh patentat shqiptare/ Rama: Tani përpara për pensionet

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zyrtarizon nesër në Romë marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit të...

GJENEVË – OBSH: Prodhuesit e vaksinave antiCOVID-19 të heqin dorë nga...

GJENEVË, 6 mars /ATSH-ANSA/ - Nëse e gjithë bota do të imunizohet kundër koronavirusit, rregullat tregtare normale që mbrojnë përfitimet duhet të përjashtohen nga...

Shpejtësi tej normave të lejuara/ Policia pezullon 32 leje drejtimi dhe...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Gjatë fundjavës, 32 leje drejtimi janë pezulluar për shpejtësi tej normave të lejuara dhe drejtim mjeti nën efektin e alkoolit. Policia e...

187 mijë qytetarë me leje drejtimi të reja/ Cilësia plotëson standardet...

TIRANË, 12 prill/TSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor pret të pajisë rreth 187 mijë qytetarë me leje drejtimi të reja ose...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA