Ballina Etiketimet Pashkët

Etiketim: Pashkët

Mjeku Kalo mesazh për Pashkët: Jetojmë kohë të vështira, por zemra...

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo e nisi sot ditën me një mesazh për të gjithë shqiptarët duke uruar Pashkët Ortodokse. "Jetojmë...

Meta: Kardinal Ernest Troshani, simbol i përkushtimit të pashembullt ndaj vlerave...

TIRANË, 12 prill/ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nisur sot një urim të veçantë në Ditën e Shenjtë të Pashkëve për Kardinalin Ernest...

Besimtarët katolikët festojnë sot Pashkët, ringjalljen e Jezu Krishtit

TIRANË, 12 prill/ATSH/- Besimtarët katolikë festojnë dhe kujtojnë sot një nga momentet më të rëndësishëm të besimit, ringjalljen e Krishtit. Edhe pse këtë vit për...

Meta uron për Pashkët: Lutjet tona shkojnë për mjekët dhe infermierët...

TIRANË, 11 prill/ATSH/ Presidenti Ilir Meta ka uruar për Festën e Shenjtë të Pashkëve për besimtarët katolikë dhe ungjillorë ndërsa ka thënë se sot...

Katolikët festojnë sot Pashkët, ringjalljen e Jezu Krishtit

TIRANË, 21 prill/ATSH/- Mijëra besimtarë katolike kanë mbushur kishat për të festuar dhe kujtuar një nga momentet më të rëndësishëm të besimit, ringjalljen e...

Festa e Pashkëve, Arqipeshkvi Frendo mesazh urimi: Ngjallja e Krishtit na...

TIRANË, 20 prill /ATSH/ - Besimtarët katolikë në mbarë botën, kremtojnë Vigjiljen e Ngjalljes së Krishtit. Si në çdo festë Pashkësh, nuk mungoi dhe urimi...

FOTO/ Zbukurojmë shtëpinë me…vezët e Pashkëve

TIRANE,30 Mars/ATSH/ - Është pranverë dhe së shpejti vijnë Pashkët. Është festë e ripërtëritjes dhe ringjalljes. Dhe bashkë me shpirtin e natyrën le të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA