Ballina Etiketimet Pashke

Etiketim: Pashke

SOFT NEWS – Një peshkop përsërit meshën e… Pashkëve!

BUKURESHT, 27 maj /ATSH-DPA/ - Një peshkop rumun përsëriti meshën e Pashkëve ortodokse për qytetarët që nuk mundën të merrnin pjesë në prill për...

BJELLORUSI – Lukashenko shkel kufizimet për COVID-19, shkon në kishë

MINSK, 19 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandre Lukashenko shkoi sot në kishë, me rastin e Pashkës ortodokse dhe kritikoi kufizimet që prishën...

FOKUS – Të krishterët ortodoksë të Ballkanit festojnë Pashkët nën masa...

SOFJE, 19 prill /ATSH-DPA/ - Të krishterët ortodoksë në rajonin e Ballkanit festuan Pashkën sot nën kufizime të rrepta për të trajtuar pandeminë e...

Banda frymore e qytetit gjallëron rrugët e Tiranës

TIRANË, 19 prill/ATSH/Izolimi nuk është aspak i lehtë, sidomos në ditët e festave. Për të thyer heshtjen gjatë kësaj fundjave të Pashkës ortodokse, banda...

VIDEO/ Tirana “pushtohet” nga nënat dhe fëmijët, ATSH sjell pamje nga...

TIRANË, 19 prill/ATSH/Pas 40 ditësh në izolim, nënat me fëmijë po shijojnë sot ditën e tyre të ‘lirisë” duke nxjerrë fëmijët shëtitje deri në...

Bashkia e Vlorës koncert për festën e Pashkës/ Leli: Arti dhe...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Bashkia e Vlorës organizoi mbrëmjen e djeshme një koncert në sheshin para teatrit “Petro Marko” Vlorë, si një urim për festën...

Rama uron besimtarët ortodoksë me videon e veçantë të artistëve të...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama uroi sot besimtarët ortodoksë më një video të realizuar nga artistët e Operës Kombëtare të Parisit. Me performancën e...

FOKUS – Miliona besimtarë ortodoksë festojnë Pashkët të kufizuar për shkak...

MOSKË, 19 prill /ATSH-AFP/ - Miliona besimtarë festojnë sot Pashkët Ortodokse të kufizuar dhe në mënyrë të pazakontë për shkak të pandemisë së koronavirusit...

Meta uron shqiptarët për Pashkët: Të falim më shumë solidaritet mbarëkombëtar...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Presidenti Ilir Meta uroi sot besimtarët ortodoksë dhe të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen për festën e Pashkës duke theksuar se...

GREQI – Dronë për të ndaluar grumbullimet gjatë Pashkës Ortodokse

ATHINË, 17 prill /ATSH/ - Autoritetet greke do të vendosin drone për të monitoruar kishat dhe do të rrisin patrullimet në rrugë, ndërsa kombi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA