Ballina Etiketimet Parlament

Etiketim: parlament

Seanca plenare/ Kuvendi diskuton 4 projektligje dhe disa projektvendime

TIRANË, 21 shkurt/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë pritet të mblidhet këtë të hënë në seancë plenare. Në rendin e ditës janë 13 pika, ndër të cilat...

FRANCË – Parlamenti miraton zgjatjen e urgjencës shëndetësore

PARIS, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Parlamenti francez miratoi sot zgjatjen e gjendjes së urgjencës shëndetësore në vend, me 278 vota pro dhe 193 vota...

SOFT NEWS – Në parlamentin neozelandez, deputetët nuk pranohen pa… kravatë

WELLINGTON, 9 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kreu i partisë Maori, në Zelandën e Re, u përjashtua nga Dhoma e parlamentit, sepse refuzoi të vinte kravatë,...

Ndryshimet në Kodin Detar për ecurinë e flotës së peshkimit/ Ekonomi:...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Sektori i Peshkimit, pavarësisht problematikave të shkaktuara nga COVID-19, ka rritur eksportet në 104 milionë euro produkte peshkimi,...

BRUKSEL – Parlamenti Europian kërkon më shumë kohë për ratifikimin e...

BRUKSEL, 28 janar /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian kërkoi zyrtarisht zgjatjen e afatit për aplikimin e përkohshëm të marrëveshjes postBrexit mes BE-së dhe Britanisë së...

ITALI – Conte fiton një votëbesim vendimtar në Senat

ROMË, 19 janar /ATSH-AFP/ - Braktisur në mes të pandemisë COVID-19 nga Matteo Renzi dhe ministrat e tij, kryeministri italian, Giuseppe Conte arriti të...

SLLOVENI – Opozita paraqet mocion mosbesimi kundër qeverisë

LJUBLJANË, 15 janar /ATSH-STA/ - Opozita sllovene paraqiti sot një mocion mosbesimi në parlament kundër qeverisë së koalicionit të kryeministrit Janez Jansa. Kreu i partisë...

DANIMARKË – Parlamenti pezullon disa aktivitete për një muaj për shkak...

KOPENHAGË, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Parlamenti danez do të ndërpresë disa aktivitete përgjatë një muaji, veçanërisht debatet për disa projektligje të reja, si pasojë...

SLLOVAKI – Parlamenti ndryshon ligjin e urgjencës për shkak të pandemisë

BRATISLAVË, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Parlamenti sllovak miratoi sot një ndryshim kushtetues që bën të mundur zgjatjen e një gjendje të jashtëzakonshme, aktualisht në...

ANKARA – Turqia ashpërson ligjet kundër financimit të terrorizmit

ANKARA, 27 dhjetor /ATSH-AA/ - Parlamenti turk ratifikoi mocionin që bën thirrje për parandalimin e përhapjes së armëve të shkatërrimit në masë (WMD). Parlamenti miratoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA