Ballina Etiketimet Parade

Etiketim: parade

PHENIAN – Për herë të parë një paradë pa raketa

SEUL, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut organizoi një paradë me traktorë dhe kamionë zjarrfikës në vend të tankeve dhe raketave të zakonshme,...

“Old Timer Fest”, 30 vetura klasike të koleksionit shqiptar në Korçë

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Mjetet e koleksionit historik shqiptar retro u ekspozuan ditët e fundit në Pazarin e Vjetër, në Korçë. Kryeministri Edi Rama publikoi sot...

Ushtaraket ukrainase paradë me… taka!

KIEV, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Ushtaraket ukrainase kanë veshur këpucë me taka për një paradë ushtarake, në vend të çizmeve tradicionale duke shkaktuar kështu...

”Dior” në Athinë për koleksionin e ri 2022

PARIS, 23 prill /ATSH-AFP/ - Pas sheshit qendror në Leçe, në jug të Italisë verën e kaluar, ''Dior'' do të organizojë një paradë mode...

A keni parë ndonjëherë paradë… mumiesh?

TIRANË, 30 mars /ATSH/ - Ministria e Turizmit dhe Antikiteteve të Egjiptit njoftoi se parada e shumëpritur për transportimin e 22 mumieve mbretërore nga...

ATHINË – Greqia feston 200-vjetorin e Revolucionit me paradë ushtarake

ATHINË, 25 mars /ATSH-ANA/ - Festimet e sotme për 200-vjetorin e Revolucionit Grek (1821) u hapën me një përshëndetje me 21 të shtëna armësh...

PHENIAN – Paradë e madhe ushtarake e vëzhguar nga Seuli dhe...

SEUL, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Ushtria e Koresë së Jugut theksoi se autoritetet e Koresë së Veriut kishin organizuar një paradë të madhe ushtarake,...

FOTO/ Korça çel sezonin turistik me paradën e kostumeve shumëngjyrëshe

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Në qytetin e Korçës për të 13-in vit  radhazi sezoni turistik u çel dje  me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve. E njohur për...

RUSI – Moska organizon paradën për LIIB, pavarësisht paralajmërimit të OBSH

MOSKË, 24 qershor /ATSH-DPA/ - Moska do të organizojë sot një paradë të madhe ushtarake për 75-vjetorin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore,...

MOSKË – OBSH paralajmëron Rusinë për rrezikun e koronavirusit para paradës...

MOSKË, 18 qershor /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) paralajmëroi Rusinë se ngjarjet masive rrezikojnë përhapjen e koronavirusit, disa ditë para se Moska...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA