Ballina Etiketimet Paqe

Etiketim: paqe

SEUL – Denuklearizimi dhe paqja në qendër të takimit historik ndërkorean

SEUL, 27 prill /ATSH-AFP/ - Drejtuesi koreano-verior, Kim Jong Un dhe presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in u ulën sot përballë një tryeze ovale për të...

SHËNIM – Një samit historik ndërkorean zgjon shpresat e paqes

SEUL, 24 prill /ATSH-AFP/ - Lideri koreano-verior, Kim Jong Un do të ndërmarrë të premten një veprim historik, në vizitën e parë në Jug...

KAZAKISTAN – Rifillojnë bisedimet e paqes për Sirinë

ASTANA, 16 mars /ATSH-AA/ - Në kryeqytetin kazak, Astana filloi raundi i nëntë i negociatave për zgjidhjen e krizës në Siri, me pjesëmarrjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA