Ballina Etiketimet Palester

Etiketim: palester

100-vjetori i Tiranës kryeqytet, zhvillohet kampionati i basketbollit mes shkollave

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/ Pas shtimit të terreneve sportive, organizimit me sukses të Maratonës së Tiranës dhe Triathlonës, Bashkia e Tiranës do të krijojë së...

Pas miratimit të bonusit të qirave/ Lirohet palestra e shkollës “Ismail...

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ - Tirana i është kthyer normalitetit duke lënë pas lëkundjet sizmike që shoqëruan gjithë javën e kaluar. Menjëherë pas miratimit të...

FOTO/ Roskovec, palestër dhe ambiente sportive me kushte bashkëkohore për të...

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ - Për herë të parë në bashkinë e Roskovecit të rinjtë kanë një palestër dhe ambiente sportive të hapura me...

FOTO/ Berat, pas 30 vjetësh në harresë rikonstruktohet palestra e gjimnastikës

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Në qytetin e Beratit po vijojnë punimet për rikonstruksionin e palestrës së gjimnastikës në lagjen “Donika Kastrioti”. Vlera e...

SOFT NEWS – 111 vjeç dhe shkonte ende në… palestër!

NJU JORK, 25 mars /ATSH-DPA/ - Çdo ditë në orën 15:00, Henry Tseng shkonte në një palestër në Westside për stërvitjen e tij të...

Roskovec, investime për nxitjen e të rinjve drejt aktiviteteve sportive

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Nxitja e të rinjve drejt aktiviteteve sportive është fokusi i investimeve më të fundit në bashkinë Roskovec. Një ambient model dhe me...

Palestra e re e shkollës “Dëshmorët e Lirisë”, hap dyert për...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/-  Pas orarit të mësimit, nxënësit dhe të rinjtë e njësisë 5 mund të merren me aktivitete fizike e sportive në mjediset...

Dobësohuni duke ngrënë, ushqimet që e zëvendësojnë palestrën më së miri

TIRANË,15 gusht /ATSH/ - Të gjithë duam të kemi një trup të dobët dhe kjo gjë tashmë është e mundur. Falë disa ushqimeve që...

Kosovë- Pas 10 vitesh zvarritje, brenda 2018 përfundon palestra e Rahovecit

PRISHTINË, 18 qershor/ATSH/.- Punimet e filluara para 10 vitesh për Palestrën e Sporteve në Rahovec, pritet që të përfundojnë në fund të këtij viti. Kjo...

Palestra e shkollës “Qemal Stafa” hap dyert për fëmijët dhe të...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/-Pasditeve, pas orarit të mësimit, të rinjtë dhe fëmijët e njësisë 10 në kryeqytet stërviten dhe luajnë në palestrën e rikonstruktuar nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA