Ballina Etiketimet Pajisje

Etiketim: pajisje

FOTO/ Shkodër, pajisje të reja për mbrojtjen dhe shpëtimin nga përmbytjet

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Në qytetin e Shkodrës u prezantuan dje pajisjet e reja për mbrojtjen dhe shpëtimin nga përmbytjet, parashikimet meteorologjike dhe sistemet e...

BE mbështet Shqipërinë me pajisje të reja mjekësore/ Soreca: Lufta ndaj...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Bashkimi Europian vazhdon të jetë afër qytetarëve shqiptarë në luftën kundër koronavirusit. Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca i...

COVID-19, Katari mbështet Shqipërinë me pajisje të reja mjekësore

TIRANË, 29 gusht/ATSH/ Shteti i Katarit vijon mbështetjen e tij për sistemin shëndetësor në Shqipëri, duke dhuruar nëpërmjet Zyrës së Qatar Charity në Tiranë,...

SAN HOSE – Kosta Rika zhvillon pajisjen për dezinfektimin e maskave...

SAN HOSE, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Kosta Rika ka zhvilluar dhe po teston një pajisje të re për dezinfektimin e maskave njëpërdorimshe, për të...

COVID-19/ Gjermania dhuron pajisje mbrojtëse për spitalin e Krujës

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Gjermania dhuron pajisje mbrojtëse për spitalin e Krujës. Pak ditë më parë, spitali i Krujës mori veshje mbrojtëse shumë të nevojshme për...

Mësimi online/ 500 pajisje digjitale për nxënësit nga familje në vështirësi...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Sot Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar dhe përfaqësues të kompanisë “Ecolog International” kanë nënshkruar kontratën e dhurimit të 500 pajisjeve...

COVID-19 – Turqia dërgon pajisje mjekësore në SHBA

STAMBOLL, 27 prill /ATSH-AFP/ -Turqia do të dërgojë nesër një avion me pajisje mjekësore në SHBA për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri,...

KINË – Sekuestrohen 89 milionë maska jashtë standarteve shëndetësore

PEKIN, 26 prill /ATSH-AFP/ - Kina theksoi sot se kishte sekuestruar rreth 89 milionë maska jashtë standarteve shëndetësore mes pandemisë Covid-19, pasi vendi po...

BRUKSEL – BE zgjat afatin për lejen paraprake lidhur me eksportet...

BRUKSEL, 24 prill /ATSH-AA/- Bashkimi Europian ka vendosur të zgjasë afatin e masës për lejen paraprake lidhur me eksportet e pajisjeve të mbojtjes personale...

TEKNOLOGJI- Shpiket pajisja e cila monitoron pacientët nga distanca me wireless

BOSTON 15 prill /ATSH-ANSA/ - Njerëzit me koronavirus mund të ndiqen nga distanca falë një pajisje që monitoron frymëmarrjen, lëvizjet dhe gjumin përmes sinjaleve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA