Ballina Etiketimet Pa leje

Etiketim: pa leje

Ndërtuan pa leje, procedohen penalisht 6 shtetas në Tepelenë dhe Tropojë

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ Gjashtë shtetas në Tepelenë dhe Tropojë u proceduan penalisht nga Policia e Shtetit, për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm". Në zbatim...

Ndërtuan pa leje në tokë publike, arrestohen dy shtetas në Sarandë

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë arrestuan sot dy shtetas, që po ndërtonin pa leje në tokë publike. Sipas policisë E. K.,...

Kryenin ndërtim pa leje në plazhin e Pishë-Poros, arrestohen katër shtetas

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Arrestohet në flagrancë administratori i një lokali në plazhin Pishë-Poros dhe 3 shtetas që po kryenin punimet pa leje në tokë...

Sezoni turistik/ Klosi: Aksion rigoroz për moslejimin e ndërtimeve pa leje...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha sot se lufta me ndërtimin e objekteve pa leje është një nga përpjekjet...

Foto/ Çlirohen hapësirat publike tek Liqeni i Thatë

TIRANË, 17 janar/ATSH/ - Bashkia e Tiranës ka vijuar edhe sot me aksionin për çlirimin e hapësirave publike në kryeqytet. Pas ndërhyrjes së Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit...

Unaza e Madhe/Vijon prishja e objekteve pa leje, familjet në banesa...

TIRANE, 29 nëntor/ATSH/- Për të tretën ditë radhazi ka vijuar aksioni i Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit dhe Bashkisë së Tiranës për prishjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA