Ballina Etiketimet Ora

Etiketim: ora

FB paraqet smartwatch të lidhur me kamera

KALIFORNI, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Facebook në vitin 2022 do të prezantojë orën e parë inteligjente (smartwatch), sipas një zëdhënësi të kompanisë. Ndryshe nga orët...

COVID-19 – Greqia heq orën policore

ATHINË, 10 qershor /ATSH-ANA/ - Zëvendësministri grek i Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimin e Krizave, Nikos Hardalias, njoftoi në një konferencë shtypi mbi heqjen e...

”The Economist”: E dini çfarë bashkon Dua Lipën, Rita Orën dhe...

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ - Çfarë kanë të përbashkët Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max?, pyet revista e njohur britanike ''The Economist''. ⁠ ''E dhëna...

SPAK sekuestron 26 pasuri të Ylli Ndroqit, dyshohet si i përfshirë...

TIRANË, 3 gusht/ATSH/ Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka regjistruar procedimin pasuror në ngarkim të shtetasit Ylli Ndroqi (alias...

ZVICËR – “Swatch Group” anulon promocionin për shkak të koronavirusit

ZYRIH, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Përballë epidemisë së koronavirusit, prodhuesi i njohur zviceran i orave "Swatch Group" vendosi të anulonte promocionin e orave në...

SHËNDETËSI – Efektet shëndetësore të ndryshimit të orës

PENSILVANI, 6 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ndryshimi i orës ka efekte të pafavorshme shëndetësore që mund të zgjasin për disa muaj nga momenti i hyrjes...

Ndryshimi i orës, të dielën e fundit të tetorit

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ - Akrepat do të kthehen përsëri një orë prapa. Në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës fillon periudha e...

Këtë tetor, ora nuk ndryshon

TIRANË, 20 shtator /ATSH/ - Ora nuk do të ndryshojë sërish dy herë në vit dhe kjo do të nisë nga tetori i këtij...

SOFT NEWS – Masat shtrënguese …lënë pa ora floriri punonjësit e...

SANTIAGO, 4 maj /ATSH-AFP/ - Masat shtrënguese detyruan kompaninë minerare publike ''Codelco'' prodhuesja më e madhe në botë e bakrit ti japë fund një...

TEKNOLOGJI – Apple Watch realizon edhe elektrokardiogramën

NJU JORK, 31 mars /ATSH-ANSA/ - Apple Watch arriti të realizojë edhe elektrokardiogramën (EKG). Ky funksion i ri i saj, i nisur në SHBA, është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA