Ballina Etiketimet Nenshkrim

Etiketim: nenshkrim

Shqipëri-Maqedoni e Veriut, plan të përbashkët për ruajtjen e trashëgimisë natyrore...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe homologia e saj e  Maqedonisë së Veriut, Irena Stefoska nënshkruan sot në Ohër deklaratën e...

Ministri Çuçi pret homologen britanike/ Nënshkruhet marrëveshja e ripranimit

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi priti në një vizitë zyrtare në Shqipëri, ministren e Brendshme të Britanisë së Madhe, Priti...

Nënshkruhet marrëveshja tripalëshe antikorrupsion/ Gjonaj: Projekt inovativ në shkolla

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Ministria e Drejtësisë, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë dhe Ambasada italiane në Tiranë nënshkruan sot marrëveshjen tripalëshe që do të...

50 milionë euro investime në rindërtimin e monumenteve kulturore/ Rama: Procesi...

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ ”Restaurimi dhe rijetëzimi i monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit do të prekë disa pika të rëndësishme...

SHENDETËSI – Shkencëtarët zbulojnë “nënshkrimin” e COVID-19 në organizëm

PERTH, 30 gusht /ATSH-ANSA/ - Sëmundjet e mushkërive mund të jenë vetëm maja e ajsbergut për të sëmurët me COVID-19, hulumtimi i ri australian...

Denaj: Bashkëpunim institucional per intensifikimin e luftës kundër pastrimit të parave...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj tha sot “përtej angazhimit që qeveria dhe gjithë institucionet e tjera ligjzbatuese kanë marrë...

Nënshkruhet marrëveshja, Komisioni Europian 15 milionë euro për Rindërtimin pas tërmetit...

TIRANË, 17 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama dhe Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von Der Leyen nënshkruan sot në Bruksel marrëveshjen e grantit prej 15...

Japonia grant 76.200 euro për spitalin universitar të Obstetrikë – Gjinekologjisë...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Ambasada e Japonisë dhe Spitali Universitar i Obstetrikë Gjinekologjisë "Koço Gliozheni nënshkruan sot kontratën e grantit prej 76.200 euro për  blerjen...

Samiti i Shoqërisë Civile/ Marrëveshje bashkëpunimi mes Fondit të Ballkanit Perëndimor...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/- Ambasadori i Japonisë në Shqipëri, Makato Ito dhe Drejtori Ekzekutiv i Fondit të Ballkanit Perëndimor, Gjergj Murra nënshkruan kontratën e bashkëpunimit...

SHBA – Nënshkruhet urdhri i tërheqjes së trupave amerikane nga Siria

UASHINGTON, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Pentagoni njoftoi të dielën nënshkrimin e urdhrit të tërheqjes së trupave amerikane nga Siria pak pas një bisede telefonike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA