Ballina Etiketimet Nene Tereza

Etiketim: Nene Tereza

Marrëveshja e koncesionit për aeroportin “Nënë Tereza”/ Komisioni i Ekonomisë rrëzon...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Komisioni për Ekonominë dhe Financat shqyrtoi sot në cilësinë e komisionit përgjegjës Dekretin e Presidentit “Për ratifikimin e ndryshimit të...

Fjalë të shenjta/ Jo të gjithë mund të bëjmë gjëra të...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ "Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha. Por ne të gjithë mund të bëjmë gjëra të vogla me...

Dekorata e lartë “Nënë Tereza” për atdhetarin humanist, Skënder Përpepaj

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot nëpërmjet një ceremonie solemne atdhetarin humanist, Skënder Përpepaj me Dekoratën “Nënë Tereza”, me...

Dita Ndërkombëtare e Paqes/ Meta citon Nënë Terezën: Paqja mund të...

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Sot në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, Presidenti Ilir Meta ka cituar Shenjtoren Nënë Tereza, e cila ka thënë se paqja,...

“110 vjet me Nënë Terezën”, ekspozohen mbi 200 tituj librash dhe...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Mbi 200 tituj librash dhe revistash në shqip dhe gjuhë të huaja që dëshmojnë mbi jetën e Nënë Terezës, misionin e...

Shqipëri-Maqedoni e Veriut, shkëmbim të dokumentacionit arkivor për Nënë Terezën

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Arkivi Qendror Shtetëror dhe Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore Kulturore të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut do të shkëmbejë kopje të dokumentacionit...

Letra e rrallë e Nënë Terezës/ Daton në tetor 1989 dhe...

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ “Unë ja kam dhan besën a shqiptarit Zotit me prue dashni and pagje mbi gjithë botën”, janë disa nga fjalët e...

VATIKAN – Papa Françesku: Nënë Tereza, punëtore e palodhur e bamirësisë,...

VATIKAN, 5 shtator /ATSH/ - Shenjtërimi i Nënë Terezës është përkujtuar edhe nga Papa Françesku përmes një postimi në twitter, ku ka drejtuar një...

Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës/ Ruçi: Nobelistja shenjtore që bashkon...

TIRANË, 5 shtator/ATSH/ 5 shtatori i 2016-s shënoi në kalendarin Apostol Ditën e Shenjtores shqiptare, Nënë Tereza e Kalkutës. Kjo është një ditë e...

Katër vite nga Shenjtërimi i Nënë Terezës, jetën ia përkushtoi të...

TIRANË, 5 shtator /ATSH/ – Më 5 shtator 2016, botës i shtua një shenjtor, ajo është Nënë Tereza, sot Shenjta Terezë. Sot është dita e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA