Ballina Etiketimet Negociatat

Etiketim: negociatat

“Ta bëjmë Shqipërinë si një shtet të BE-së”/ Dinamikat e brendshme...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ “Procesi i hapjes së negociatave lidhet me hapin formal të Konferencës Ndërqeveritare”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama në bashkëbisedim me qytetarët...

Kryenegociatori Mazi, takime në Gjermani/ Shqipëria, shumë pranë plotësimit të kërkesave...

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Janë zbardhur zyrtarisht takimet që Zef Mazi, Kryenegociator i Shqipërisë për negociatat e anëtarësimit me BE-në, zhvilloi në Gjermani së bashku...

Besim te mbështetja e Belgjikës që negociatat të çelen brenda këtij...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka shprehur sot besim te mbështetja e Belgjikës që negociatat të çelen brenda këtij viti. Ruçi i...

KE për ATSH: Nuk ka 15 kushte, reforma zgjedhore të miratohet...

TIRANË, 25 qershor/ATSH-Gjergji Mima/ "Është thelbësore që të gjithë liderët politikë të vazhdojnë të respektojnë aspiratat e pranimit në BE të shqiptarëve”. Komisioni Europian në...

“Nuk janë 15 kushte”/ Delegacioni i BE për ATSH: Përfundimet e...

TIRANË, 24 qershor/ATSH-Gjergji Mima/ Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Agjencisë Telegrafike Shqiptare për rrugën e Shqipërisë për hapjen...

Suksesi i Reformës në Drejtësi solli vendimin për hapjen e negociatave...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, suksesi i Reformës në Drejtësi solli hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Duke folur për Reformën...

Hapja e negociatave dhe ndihma ekonomike në luftën ndaj COVID 19,...

TIRANË, 25 mars/ATSH-A. Fortuzi/-Vendimi për çeljen e negociatave dhe ndihmën ekonomike që Bashkimi Europianë i ka akorduar vendit tonë, Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj...

Perspektivë e besueshme pranimi në BE, Várhelyi: Negociatat me Shqipërinë para...

TIRANË, 10 shkurt /ATSH/- Përparësi e Komisionit Europian është të përshpejtojë përparimin në Ballkanin Perëndimor, duke ruajtur një perspektivë të besueshme për pranimin në...

“Franca nuk do të bllokojë negociatat”/ Sassoli: E kemi lexuar me...

TIRANË, 3 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ -Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli deklaroi sot se e ka lexuar me kënaqësi deklaratën e bërë nga  Clement...

“Shqipëria dhe BE kanë të ardhmen e përbashkët”/ Sassoli: I bindur...

TIRANË, 3 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ “Ndodhi një ngadalësim përpara fundit të vitit, por procesi i anëtarësimit duhet të fillojë”, u shpreh sot Presidenti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA