Ballina Etiketimet Ndihma

Etiketim: ndihma

UASHINGTON – OKB: Mbi 100 tonë ndihma humanitare në Afganistan

UASHINGTON, 18 tetor /ATSH-AA/ - Organizata e Kombeve të Bashkuara ka dërguar më shumë se 100 tonë ndihma humanitare për Afganistanin, sipas një deklarate...

BERLIN- Merkel: Gjermania do të rrisë ndihmën për Afganistanin me 500...

BERLIN, 25 gusht /ATSH-DPA/- Gjermania po rrit ndihmën e saj humanitare për Afganistanin me 500 milionë euro (587 milionë dollarë), deklaroi  kancelarja gjermane Angela...

BRUKSEL – NATO ndërpret mbështetjen për autoritetet afgane

BRUKSEL, 20 gusht /ATSH-AA/ - NATO njoftoi pezullimin e të gjithë mbështetjes për autoritetet afgane dhe bëri thirrje për "respektim të normave dhe standardeve...

GJERMANI – Qeveria ofron 400 milionë euro ndihmë emergjente për përmbytjet

BERLIN, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Një javë pas fillimit të krizës së përmbytjeve në Gjermani, qeveria vendosi nisjen e ndihmës emergjente me vlerë 400...

Ndihma juridike falas/ 270 raste të trajtuara gjatë majit

TIRANË, 28 qershor /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi sot se përgjatë muajt maj nga Organizatat Jofitimprurëse të Autorizuara janë...

Ndihma juridike falas/ Vëmendje komuniteteve rome dhe egjiptiane

TIRANË, 21 maj /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj njoftoi se në Ditën Ndërkombëtare të Diversitetit Kulturor, u zhvillua aktiviteti në...

FRANCË – Castex: Izraeli të garantojë hyrje të shpejtë dhe të...

PARIS, 18 maj /ATSH-AFP/ - Franca i bën thirrje Izraelit të garantojë hyrjen e shpejtë dhe të papenguar të ndihmave në Gaza, pas mbylljes...

Qendra e Ndihmës Ligjore ka trajtuar 553 raste në muajt e...

TIRANË, 17 maj /ATSH – I. Vata/ Ministrja Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi sot se Qendra e Ndihmës Ligjore ka trajtuar 553 raste për vitin...

COVID-19 – SHBA 100 milionë dollarë ndihma urgjente për Indinë

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi dërgimin me urgjencë të më shumë se 100 milionë dollarëve ndihmë mjekësore në kuadër të luftës kundër...

BRUKSEL – BE siguron 43,5 milionë euro ndihma për Sudanin e...

BRUKSEL, 23 prill /ATSH-AA/ - Bashkimi Europian (BE) ka siguruar 43,5 milionë euro ndihma humanitare për Sudanin e Jugut. Komisioni Europian ka njoftuar se ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA