Ballina Etiketimet Ndihma

Etiketim: ndihma

U prekën nga tërmeti i 26 nëntorit/ Studentët e Universitetit të...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Studentët e Rrethit Shkencor të Qendrës së Studimeve të Europës Lindore në Universitetin e Varshavës, të sensibilizuar nga doktori i shkencave në...

COVID-19/ 250 paketa ushqimore ndahen për familjet në nevojë në Shkodër

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Institucionet qendrore në bashkëpunim me organizatat e shoqërisë civile dhe me donatorë të ndryshëm po vijojnë shpërndarjen e pakove ushqimore...

NJU JORK – OKB financon 9 milionë dollarë për spitalet e...

NJU JORK, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Organizata e Kombeve të Bashkuara do të financojë menjëherë 9 milionë dollarë për të ndihmuar në adresimin e...

FOKUS – Bota në ndihmë të Bejrutit të shkatërruar nga shpërthimet

UASHINGTON, 4 gusht /ATSH-ANSA-AA-DPA-AFP/ - SHBA do të ndihmojë Libanin pas shpërthimeve në Bejrut, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump gjatë një konference për shtyp...

PARIS – Macron: Franca i ka nisur ndihmat për në Liban

PARIS, 4 gusht /ATSH-DPA/ - Franca është në proces e sipër të dërgimit të ndihmave në Liban, pas shpërthimit masiv sot në portin e...

Italia ndihmon Shqipërinë me një ekip mjekësor, Manastirliu: Eksperiencë e vyer...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Italia ndihmon Shqipërinë në këto momente të vështira të përballjes me Covid-19, me një ekip mjekësh dhe infermierësh që do të...

KE 100 milionë euro për rindërtimin/ Varhelyi: Mbështetje Shqipërisë edhe për...

BRUKSEL, 17 korrik /ATSH/ - Komisioni Europian ka miratuar një paketë prej 100 milionë eurosh për të mbështetur përpjekjet e rehabilitimit dhe rindërtimit të...

FOTO/ Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë në ndihmë të qindra familjeve në...

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë në kuadër të aktiviteteve humanitare ka iniciuar nismën për t'ju gjendur pranë pranë qindra familjeve në nevojë. "Ky...

GREQI – Mitsotakis: Nuk do të pranojmë ndihma me kushte

ATHINË, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Ngurtësimet e mëtejshme nga BE-ja, me të cilat do të lidhen ndihmat përmes Fondit të Rimëkëmbjes do të ishin...

FOKUS – Rutte: Fondi i Rimëkëmbjes në formën e huave dhe...

AMSTERDAM, 3 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi se nuk do të bëjë lëshime të mundshme gjatë negociatave të vështira për Fondin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA