Ballina Etiketimet Ndeshje

Etiketim: ndeshje

FUTBOLL – Griezmann shtatë ndeshje pa shënuar

BERLIN, 5 janar /ATSH-DPA/- Futbollisti Antoine Griezmann ka luajtur shtatë ndeshje pa shënuar. Sulmuesi francez, i cili i kushtoi Barcelonës rreth 125 milion euro (154...

Java e 12 e Superligës/ Vllaznia barazon 1-1 me Tiranën, Teuta...

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ -Ditën e sotme janë luajtur ndeshjet e javës së 12-të të Superligës. Ndeshja kryesore e kësaj jave ishte sfida klasike Tirana-Vllaznia,...

Ish-kapiteni Lala, mesazh Kombëtares: Kemi kualitetin e duhur, t’i mundim bjellorusët

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Altin Lala, është i bindur se kuqezinjtë do t’ia arrijnë të triumfojnë ndaj Bjellorusisë...

FUTBOLL – Anulohet ndeshja Rumani-Norvegji për shkak të COVID-19

ANKARA, 15 nëntor /ATSH-AA/ - Ndeshja e javës së pestë e vlefshme për Grupin 1 në Ligën B të Kombeve të UEFA-s mes kombëtareve...

SOFT NEWS – Kur papagalli ndërpret një… ndeshje futbolli!

RIO DE ZHANIERO, 23 shtator /ATSH/ - Fluturo e fluturo dhe përfundoi në kokën e një lojtareje futbolli, shkruhet në faqen italiane të internetit,...

Duka: Tirana, skuadra që nderoi futbollin shqiptar dhe luajti me dinjitet

TIRANË, 25 gusht /ATSH/ Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, përgëzoi sot kampionen e Shqipërisë për paraqitjen në sfidën e UEFA Champions...

Kombëtarja shqiptare, miqësore me Armeninë më 7 tetor

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Kombëtarja shqiptare e futbollit do të përballet në një ndeshje miqësore me Armeninë më 7 tetor të këtij viti. Federata Shqiptare e...

MALI I ZI – Rikthehet COVID-19 pas një ndeshje futbolli

PODGORICË, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Mali i Zi regjistroi raste të reja me COVID-19 dy javë pasi shpalli lirinë nga pandemia, për shkak se...

Ndeshjet e Superligës do të transmetohen në faqen zyrtare të FSHF-së

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ - Federata Shqiptare e Futbollit me anë të një njoftimi për shtyp sqaron opinionin publik lidhur me çështjen e transmetimit të...

FUTBOLL – Mbi tetë milionë telespektatorë për Juventus-Milan

ROMË, 13 qershor /ATSH-AFP/ -  Më shumë se tetë milionë telespektatorë kanë parë dje në Rai gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Italisë mes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA