Ballina Etiketimet Ndertime

Etiketim: ndertime

Porto Romano nga gangrenë e frikshme e Durrësit dje, sot kantier...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Në Porto Romano, Durrës vijon puna për shndërrimin e kësaj zone nga një fushë mbetjesh në një Ekopark. Kryeministri Edi Rama publikoi...

Tabaku: 48 kopshte, shkolla e çerdhe u ndërtuan dhe u e...

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku deklaroi sot se "gjatë viteve 2011-2015 në Tiranën e drejtuar nga Lulzim Basha u ndërtuan e...

Materialet e bëra nga njeriu tejkalojnë biomasën

TERL AVIV, 11 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Viti 2020 sjell një parakalim historik: masa e të gjitha materialeve të bëra nga njeriu, nga ndërtesat dhe...

AMATRIÇE – Pas katër vitesh, kantieri më i madh europian për...

AMATRICE, 18 shtator /ATSH/ - Katër vite pas tërmetit që tronditi Italinë Qendrore, me një bilanc prej 300 jetë njerëzish të humbura dhe një...

Ndërtimi i unazës së Tiranës/ IKMT nis aksionin në lotin lindor...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot aksionin në lotin lindor (III) ku do të ndërtohet Unaza e Madhe...

Rindërtimi/ Shemben dy pallate 5-katëshe në Hamallaj

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit dhe Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit në Durrës shembën sot 2 pallate 5-katëshe në Hamallaj,...

Ndërtimet e legalizuara/ 581.5 milionë lekë për kompensimin financiar të pronarëve

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot kompensimin financiar të pronarëve të pasurive të paluajtshme që preken nga ndërtimet e legalizuara. Qeveria vendosi kompensimin...

Koordinim i ndihmave të donatorëve, janë ofruar më tepër ndërtime në...

TIRANË, 4 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama kërkoi sot që të koordinohen ndihmat e donatorëve ndërkombëtarë, pasi në Konferencën e Donatorëve janë ofruar më...

Pasojat nga tërmeti/Ruçi: Nevojitet bashkëpunim politik dhe vetting për ndërtimet

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi deklaroi sot se deputetët e Kuvendit duhet të nxjerrin disa mësime nga tërmeti i...

Inxhinierja e ndërtimit apel qytetarëve: Fshini aplikacionin për tërmetet nga telefoni,...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ - Inxhinierja e ndërtimit prof. dr. Luljeta Bozo duke folur mbi sigurinë e ndërtesave në vendin tonë pas tërmetit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA