Ballina Etiketimet Nasa

Etiketim: nasa

HAPËSIRË – NASA: Dielli është ”zgjuar”

KALIFORNI, 22 shtator /ATSH-ANSA/ - Dielli është ''zgjuar'' dhe po ''ngroh motorët'' e tij magnetikë, njoftuan ekspertët e NASA dhe Agjencia Amerikane për Atmosferën...

NASA kërkon të blejë gurë hënorë

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Agjencia hapësinore amerikane, NASA bëri një ftesë të pazakontë për tender.  Ajo kërkon të paguajë kompanitë për të shkuar të...

HAPËSIRË – 2011 ES4, asteroidi që do të “përshëndesë” Tokën nga...

ROMË, 31 gusht /ATSH-ANSA/ - Asteroidi 2011 ES4 ka një diametër prej rreth 30 metrash dhe do të lëvizë sot përmes sistemit Tokë-Hënë rreth...

HAPËSIRË – NASA në Mars në kërkim të jetës antike

NJU JORK, 30 korrik /ATSH-DPA/ - NASA është e vendosur të nisë sot roverin e saj më të ri në Mars, në një mision...

HAPËSIRË – ”Solar Orbiter” merr fotografi nga Dielli vetëm 77 milionë...

DARMSTADT, 19 korrik /ATSH-DPA/ - Sonda hapësinore ''Solar Orbiter'', e lëshuar në SHBA në shkurt, ndezi në bord 10 instrumentet e saj shkencore dhe...

KINEMA – Cruise xhiron në bordin e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar

LOS ANXHELES, 6 maj /ATSH-DPA/ - Aktori i njohur amerikan, Tom Cruise planifikon të xhirojë një film në hapësirë ​​në bordin e Stacionit Ndërkombëtar...

NASA: Smogu në Nju Delhi në nivelet më të ulëta që...

NJU DELHI, 24 prill /ATSH-ANSA/ - Kryeqyteti indian dhe zona që e rrethon atë, falë katër javëve të bllokimit, për shkak të kufizimeve për...

SHBA -NASA dërgon astronautë në hapësirë, për herë të parë pas...

NJU JORK, 18 prill /ATSH-AA/ -Agjencia Hapësinore Amerikane (NASA) ka njoftuar se për herë të parë pas rreth 10 vitesh kanë arritur kapacitetin për...

NASA vijon misionet drejt Hënës dhe Marsit, pavarësisht COVID-19

NJU JORK, 3 prill /ATSH-DPA/ - NASA do të tvazhdojë të përgatitet për misionet njerëzore në Hënë dhe Mars, si pjesë e programit të...

VIETNAM – Qeveria ndalon hyrjen e vizitorëve dhe shtetasve

HANOI, 21 mars /ATSH-DPA/ – Qeveria vietnameze ndaloi hyrjen për të gjithë të huajt, në përpjekje për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit. Ndalimi, që hyri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA