Ballina Etiketimet Napoli

Etiketim: Napoli

Dy këngëtarë të rinj fitojnë të drejtën e pjesëmarrjes në Festivalin e Napolit

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Dy këngëtarë të rinj shqiptarë do të përfaqësojnë vendin tonë në Festivalin e Napolit 2020. Enea Cerashi dhe Fatma Mema janë shpallur...

Hysaj, një hap pranë rinovimit me “Napolin”

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ Mbrojtësi shqiptar i "Napolit", Elseid Hysaj është pranë rinovimit me skuadrën italiane. Megjithëse pritje një largim i tij nga skuadra napoletane,...

Hysaj fiton Kupën e Italisë me “Napolin”/ Meta: Pastë këmbën e...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Presidenti I Republikës, Ilir Meta është shprehur i lumtur për suksesin që arriti mbrëmë futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid...

Reja: Për Elseid Hysajn kam një dashuri të veçantë, “Napoli” mund...

TIRANE, 15 qershor/ATSH/ Trajneri i Kombëtares shqiptare të Futbollit, Edoardo Reja është rikthyer të flasë për futbollin e luajtur tashmë që kampionatet kryesore në...

Pica napolitane rrezikon njohjen nga UNESCO për shkak të furrës… elektrike!

NAPOLI, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Njohja nga UNESCO e picës si trashëgimi e njerëzimit është në rrezik për shkak të përdorimit të furrës elektrike,...

Napoli pranë zyrtarizimit të Amir Rrahmanit nga Verona

TIRANË, 8 janar /ATSH/ - Napoli është pranë zyrtarizimit të mbrojtësit të përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani. I kthyer në një garanci në prapavijën e...

Tifozët e Napolit solidaritet me popullin shqiptar pas tërmetit

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ - Tifozët e Napolit kanë shprehur mbështetjen e tyre ndaj popullit shqiptar pas tërmetit të rënë në orët e para...

E ardhmja e Martens larg “Napolit”, “Inter” në horizont

TIRANË, 15 nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/ E ardhmja e Dries Mertens duket se do të jetë larg skuadrës së Seria A, të "Napolit". Sulmuesi belg edhe...

Roma dhe Napoli, takim merkatoje për Hysajn

TIRANË, 3 nëntor /ATSH/ - Roma e Napoli u përballën pasditen e djeshme dhe sfida përfundoi me fitoren e kryeqytetasve 2-1, por pati edhe...

Lozano firmos me “Napolin” për 5 vite

TIRANË, 23 Gusht /ATSH/ - Hirving Lozano është zyrtarisht futbollisti më i ri i Napolit. Sulmuesi meksikan i cili ishte dëshira e parë e Carlo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA