Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

BRUKSEL – Mogherini: Solidarizohemi me Shqipërinë, të gatshëm të ofrojmë ndihma

BRUKSEL, 26 nëntor /ATSH/ - Në vazhdën e tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë sot në mëngjes herët duke shkaktuar humbjen e shumë njerëzve dhe...

BRUKSEL – Mogherini: Liria e shprehjes është thelbi i demokracisë

BRUKSEL, 4 nëntor /ATSH-ANSA/ - Liria e shprehjes, në të gjitha format e saj, është thelbi i demokracisë dhe në ditën ndërkombëtare për dhënien...

Mogherini: Keqardhje për vendimin e Këshillit Europian

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ -Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe Nënkryetare e Komisionit Europian, priti të...

Shtyrja e negociatave/ Mogherini: Gabim historik, të ndryshohet sa më shpejt...

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Çështjet e Jashtme dhe zv/presidentja e Komisionit Europian, Federica Mogherini e ka cilësuar...

Mogherini: BE-ja aktore e fortë globale vetëm nëse integron Ballkanin Perëndimor

BRUKSEL, 17 tetor /ATSH/ - Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini deklaroi se BE-ja duhet të stabilizojë dhe bashkojë kontinentin e...

BRUKSEL – BE diskuton mbi aktivitetet ushtarake të Turqisë në Siri

BRUKSEL, 14 tetor /ATSH-AA/ - Ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare të Bashkimit Europian (BE) do të diskutojnë aktivitetet ushtarake të Turqisë në veri...

NJU JORK – Mogherini: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe MV...

NJU JORK, 23 shtator /ATSH/ - Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini deklaroi dje se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe...

Mogherini i shpreh solidaritet Ramës pas tërmeteve: BE e gatshme për...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, i shprehu solidaritet sot Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama,...

FOKUS – Mogherini kundër masave shtrënguese amerikane për Kubën

HAVANË, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Përfaqësuesja e Lartë Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini deklaroi, në përfundim të takimit të dytë në...

Takimi i Helsinkit, Mogherini: BE duhet të ketë qasje të qëndrueshme...

TIRANË, 30 gusht /ATSH/ - "Bashkimi Europian duhet të ketë një qasje të qëndrueshme kur është fjala për marrjen e vendimeve si hapjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA