Ballina Etiketimet Minsk

Etiketim: minsk

MINSK – Arrestime pas protestës së radhës kundër Lukashenkos

MINSK, 22 nëntor /ATSH-AFP/ - Policia bjelloruse arrestoi një duzinë mbështetësish të opozitës bjelloruse, që demonstruan përsëri sot kundër presidentit Alexander Lukashenko për shkak...

BJELLORUSI – Policia përdor armët për shpërndarjen e protestuesve

MINSK, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Policia bjellorusie shpërndau disa qindra protestues, të cilët po manifestonin në qendër të Minskut, në një vend simbolik për...

MINSK – Bjellorusia mbyll kufijtë tokësorë me BE

MINSK, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet bjelloruse njoftuan sot mbylljen e përkohshme të kufijve tokësorë të vendit me Lituaninë, Letoninë, Ukrainën dhe Poloninë, duke...

BJELLORUSI – Manifestim tjetër anti-Lukashenko

MINSK, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Kritikët e pushtetit bjellorus u mblodhën sot për një manifestim tjetër në Minsk për të dënuar rizgjedhjen e gjykuar...

BJELLORUSI – Qindra të arrestuar gjatë një manifestimi kundër Lukashenkos

MINSK, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Forcat bjelloruse të policisë arrestuan sot qindra persona gjatë një manifestimi të grave në Minsk kundër presidentit, Alexandre Loukachenko. "Rreth...

BJELLORUSI – Dhjetëra të ndaluar një ditë pas protestave

MINSK, 5 shtator /ATSH-DPA/ - Dhjetëra qytetarë bjellorusë janë nën akuzë, një ditë pas arrestimit të tyre për protesta kundër manipulimit të zgjedhjeve presidenciale,...

“Lidershipi ynë i OSBE-së ka fituar besim ndërkombëtarisht”/ Në Minsk nuk...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Kryetari i radhës së OSBE-së, kryeministri Edi Rama, deklaroi sot se “disa shqipe të politikës së madhe që fluturojnë lart, po...

MINSK – Tihanovskaja: I kërkoj BE-së të mbështesë zgjedhjet e reja...

MINSK, 19 gusht /ATSH- DPA/ - Liderja e opozitës bjelloruse, Svjetlana Tihanovskaya u bëri thirrje udhëheqësve të BE që të mbështesin një tranzicion paqësor...

MINSK – Opozita: Premtimi i Lukashenkos për zgjedhje të reja një...

MINSK, 18 gusht /ATSH-ANSA/ - Opozita bjelloruse nuk ka besim te premtimi i presidentit Aleksander Lukashenko për zgjedhje të reja pas reformës kushtetuese, deklaroi...

SOFT NEWS – Si të kuroni COVID-19? Dëgjoni Mozart!

MINSK, 2 mars /ATSH-AFP/ - Violinisti dhe dirigjenti i njohur rus, Vladimir Spivakov tha sot se Mozart ose opera italiane mund të ndihmojnë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA