Ballina Etiketimet Milione

Etiketim: milione

SHBA – CDC: Mbi 300 milionë vaksina të administruara

UASHINGTON, 7 qershor /ATSH-DPA/ - Sipas të dhënave nga Qendrat e vendit për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), më shumë se 300 milionë...

Amazon 700 milionë dollarë të investuara në luftën kundër mashtrimit

KALIFORNI, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Luftë e përditshme e Amazon për mbrojtjen e markës. Në vitin 2020, gjiganti i shitjeve në internet investoi më shumë...

Popullsia e SHBA-së kalon shifrën 331 milionë

UASHINGTON, 27 prill /ATSH-AA/ - Sipas të dhënave të Byrosë së Regjistrimit, popullsia e SHBA-së ka arritur në 331 449 281 banorë. Të dhënat, dorëzuar...

Google 25 milionë euro për luftën ndaj dezinformimit

KALIFORNI, 1 prill /ATSH-DPA/ - Kompania Google deklaroi se do të kontribuojë me 25 milionë euro (29 milion dollarë) për të ndihmuar fillimin e...

RIAD – Arabia Saudite i dhuron Jemenit 422 milionë dollarë nënprodukte...

RIAD, 31 mars /ATSH-AA-SPA/ - Arabia Saudite njoftoi se dhuroi një total prej 422 milionë dollarësh nënprodukte të naftës në Jemen. Princi i Kurorës Mohammed...

NJU JORK – OKB kërkon 10 miliardë dollarë për Sirinë

NJU JORK, 30 mars /ATSH-AA/ - Organizata e Kombeve të Bashkuara i bëri thirrje bashkësisë ndërkombëtare për grumbullimin e 10 miliardë dollarëve për nevojat...

800 milionë persona viktima të obezitetit

ROMË, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Obeziteti është një nga problemet kryesore të shëndetit publik në të gjithë botën, incidenca e të cilit po rritet...

COVID-19 – Numri i rasteve në botë tejkalon shifrën 100 milionë

PARIS, 26 janar /ATSH-AA-AFP /- Sipas faqes së internetit "Worldometer", e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19),...

Lojërat Olimpike të Tokios do të kushtojnë mbi 3,7 miliardë dollarë

PEKIN, 21 janar /ATSH- AA/- Lojërat Olimpike dhe Paraolimpike të Tokios të këtij viti do t'i kushtojnë qeverisë japoneze mbi 390 miliardë jen (3,76...

Mbi 61 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

GJENEVË, 5 janar /ATSH-AA/- Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 61 milionë. Sipas faqes së internetit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA