Ballina Etiketimet Menaxhim

Etiketim: Menaxhim

FOKUS – Edhe Bundeswehr në ndihmë për kontrollin e pandemisë në...

BERLIN,12 tetor /ATSH-DPA/ - Pas një video-konference  me kryebashkiakët e 11 qyteteve më të mëdha të Gjermanisë mes rasteve marramendëse të rritjes së numrit...

Plan i ri bashkëkohor menaxhimi i integruar për parkun Kombëtar të...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2686571108295033/ TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video nga Butrintit, të cilin thekson ai, po kujdesemi në mënyrë shumë të veçantë,...

Kavaja me 20 hapësira publike më shumë se vjet/ Bashkëpunim me...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosipa sot nga afër zbatimin e vendimit mbi shtimin e hapësirave të plazheve publike si...

Menaxhimi i mbetjeve të ngurta në Berat, miratohet marrëveshja me Zvicrën

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e djeshme marrëveshjen për projektin “Menaxhimi i mbetjeve të ngurta në qarkun e Beratit”. Në mbështetje...

Ministria e Shëndetësisë: Këshilla për menaxhimin e stresit kundrejt COVID-19

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka ndarë disa këshilla për menaxhimin e stresit kundër COVID-19. “Është normale të ndjeheni të shqetësuar,...

Durrës/ Menaxhimi i situatës pas tërmetit, e gjithë vëmendja te qytetarët

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Menaxhimi i situatës pas tërmetit dhe rikthimi i aktivitetit normal në qytetin e Durrësit, ishte fokusi i takimit të zhvilluar mes...

Vlorë/ Së shpejti, zgjidhje menaxhimit të tokave bujqësore të 15 fshatrave...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/- Menaxhimi i tokave bujqësore të 15 fshatrave të bashkisë Selenicë dhe legalizimi i banesave të 27 familjeve, që janë strehuar në...

FOTO/Trajtimi i mbetjeve, Klosi: Shembulli i mirë që vjen nga Mati

TIRANË, 13 tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/ Në kuadër të gjetjes së mënyrave më të mira për menaxhimin e mbetjeve nga pushteti lokal, një shembull i mirë...

Sarandë/ Prezantohet plani i menaxhimit të parkut kombëtar të Butrintit për...

TIRANË, 4 tetor/ATSH/- Në qytetin e Sarandës u prezantua sot plani i menaxhimit të parkut kombëtar të Butrintit për 10 vitet e ardhshme. Në këtë...

Bashkia Gramsh, brenda vitit gati plani vendor për menaxhimin e mbetjeve

TIRANË, 1 tetor/ATSH/- Në ambientet e bashkisë Gramsh, u zhvillua sot takimi i radhës për hartimin e Planit Vendor për Menaxhimin e Mbetjeve në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA