Ballina Etiketimet Medikamente

Etiketim: medikamente

COVID-19 – Gjermania do të përdorë trajtimin eksperimental të Trump

BERLIN, 24 janar /ATSH-AFP/ - Gjermania do të bëhet vendi i parë i Bashkimit Europian që do të përdorë kundër COVID-19 trajtimin eksperimental të...

Kanadaja ndalon eksportin e disa medikamenteve drejt SHBA-së

MONTREAL, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze njoftoi një ndalim të eksportit të disa medikamenteve drejt SHBA-së, veçanërisht ato të përdorura në trajtimin e...

Gjirokastër, bashkia mbulon koston e medikamenteve në bazë të recetës së...

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës për t'i ardhur në ndihmë familjeve në nevojë mbulon koston e medikamenteve, në bazë të recetës së...

VJENË – Borrel: BE post-COVID-19 duhet të sigurojë pavarësinë shëndetësore

VJENË, 6 maj /ATSH-AFP/ - Europa duhet të nxjerrë mësime nga kriza e koronavirusit të ri duke siguruar autonominë e saj strategjike në sektorët...

COVID-19/ Ndihma me mjete mbrojtëse personale për njësinë vendore të kujdesit...

TIRANË, 29 prill/ATSH/ Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Vlorë është në frontin e ‘luftës’ kundër COVID-19. Për specialistët e saj ka mbërritur nga Kina...

Foto/ Hapet qendra komunitare e shëndetit mendor në Kavajë, Manastirliu: Mundësi...

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ Në Ditën Botërore të Shëndetit Mendor, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapi Qendrën e re Komunitare të Shëndetit Mendor dhe...

MJEKËSI – Statina nuk regjistron përmirësime te gjysma e pacientëve nën...

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Gjysma e pacientëve të cilëve u është rekomanduar marrja e statinave (Statinat janë një grup ilaçesh që ndihmojnë në...

Nëse po merrni ilaçe, mos konsumoni lëng portokalli të kuq

TIRANË, 29 janar /ATSH /- Kur pimë ilaçe duhet të tregohemi akoma më të kujdesshëm me ushqimet që konsumojmë. Portokalli i kuq është një...

FOKUS – Interpoli sekuestron 500 tonë medikamente të falsifikuara

LION, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Të paktën 500 tonë medikamente të falsifikuara u sekuestruan gjatë një kontrolli të Interpolit që çoi në më shumë...

STUDIM – Një grup medikamentesh lidhet me rrezikun e demencës

PARIS, 26 prill /ATSH-AFP/ - Marrja e medikamenteve të quajtura antikolinergjikë që përdoren në raste të depresionit apo urinimit të pavullnetshëm lidhet me një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA