Ballina Etiketimet Mbreteria e Bashkuar

Etiketim: Mbreteria e Bashkuar

Zgjedhja e Shqipërisë në KS, Xhaçka: Mirënjohje mbështetjes nga Mbretëria e...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Gjatë qëndrimit në Nju Jork, ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin Special...

Ruçi pret Norman: Bashkëpunim i shkëlqyer me Mbretërinë e Bashkuar

TIRANË, 6 korrik /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Duncan Norman, me rastin e përfundimit të misionit të...

Arritja e kapaciteteve në kuadrin e NATO-s/ FA trajnohen së bashku...

TIRANË, 18 maj /ATSH/ Forcat e Armatosura Shqiptare po zhvillojnë trajnime të përbashkëta me partnerët e Mbretërisë së Bashkuar, bëri të ditur sot Ambasada...

Miratohet ratifikimi i marrëveshjes së bashkëpunimit dhe tregtisë me Mbretërinë e...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, në cilësinë e komisionit për dhënie mendimi, shqyrtoi sot...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Norman: Partitë politike të sigurojnë që kandidatët...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ “Partitë politike duhet të sigurojnë që kandidatët që duan të përfaqësojnë qytetarët shqiptarë të mos jenë të përfshirë me krimin...

Masat antiCovid për udhëtimet tranzit në Britaninë e Madhe/ Nga nesër...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Të gjithë shqiptarët dhe qytetarët e tjerë që udhëtojnë tranzit me Mbretërinë e Bashkuar nga dita e nesërme duhet të...

Mbretëria e Bashkuar, mbështetëse e jashtëzakonshme e Procesit të Berlinit

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/  Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një bisedë telefonike me Ministrin për Tregtinë Ndërkombëtare...

Mbretëria e Bashkuar mbështet Shqipërinë për kandidaturën në Këshillin e Sigurimit

TIRANË, 10 nëntor /ATSH/ Shqipëria llogarit mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar për kandidaturën e saj në Këshillin e Sigurimit. Ministri në detyrë për Europën dhe...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Norman: Partitë politike të arrijnë konsensus

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman deklaroi nga Gjirokastra se partitë duhet të negociojnë në mirëbesim për...

Cakaj bisedë me ministren britanike/ Bashkëpunim i shkëlqyer në kuadër të...

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi gjatë ditës së sotme një bisedë telefonike me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA