Ballina Etiketimet Mbetje

Etiketim: mbetje

Grumbullimi e përpunimi i mbetjeve/ Në 2013 mbulohej vetëm 50.7% e...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama solli sot në vëmendje të dhënat kuptimplota të përparimit që është bërë në drejtim të ngritjes së një...

“PD marrëdhënie fiziologjike me kaosin urban dhe mbeturinat”/ Fushat sanitare të...

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Shqipëria e Rilindjes Urbane dhe e fushave sanitare të përpunimit teknologjik të mbetjeve nuk do...

Gjenden mbetjet e anijes luftarake të mbytur nga 1644

KOPENHAGË, 19 shtator /ATSH-ANSA/- Arkeologët detarë kanë zbuluar rrënojat e një anije luftarake gati 400-vjeçare që ishte fundosur afër qytetit bregdetar danez të Rodbyhavn. Me...

Nga një gangrenë dhjetravjeçare, Porto Romano do të kthehet në një...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Nga një gangrenë dhjetravjeçare fusha e venddepozitimit të mbetjeve në Porto Romano do të kthehet në një oaz fantastik me gjelbërim...

IZRAEL – Gjenden mbetjet e një kishe 1 300-vjeçare

TEL AVIV, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Arkeologët izraelitë kanë zbuluar mbetjet e një kishe 1 300-vjeçare në Izraelin Verior, njoftoi Autoriteti i Antikiteteve në...

GJERMANI – Gjenden mbetjet e një breshke 11 milionë-vjeçare

LUEBEK, 4 korrik /ATSH-DPA/ - Mbetjet e një breshke 11 milionë-vjeçare janë zbuluar në një gurore argjili në Gjermaninë Veriore, tha sot drejtori i...

SPANJË – 34 të arrestuar për trafik mbetjesh drejt Afrikës

MADRID, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Tridhjetë e katër persona u arrestuan në Spanjë në kuadër të një hetimi mbi eksportin e paligjshëm drejt Nigerisë...

Menaxhimi i integruar i mbetjeve/ Këshilli bashkiak i Durrësit shpall emergjencën...

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Këshilli bashkiak i Durrësit miratoi propozimin e shpalljes së emergjencës mjedisore në fushën e menaxhimit të integruar të mbetjeve në territorin...

Menaxhimi i mbetjeve të ngurta në Berat, miratohet marrëveshja me Zvicrën

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e djeshme marrëveshjen për projektin “Menaxhimi i mbetjeve të ngurta në qarkun e Beratit”. Në mbështetje...

Brenda javës mbetjet inerte të Durrësit drejt landfillit të Sharrës

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “shumë shpejt, brenda javës, do kemi një marrëveshje përfundimtare të negociuar për të bërë përfundimisht...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA