Ballina Etiketimet Matura

Etiketim: matura

MASR analizon në detaje çdo pyetje të testit të Matematikës/ Kushi:...

TIRANË, 14 qershor /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi reagoi sot përmes një videomesazhi në lidhje me shqetësimin e maturantëve për...

Provimet e Maturës, sot testimi për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ Rreth 34 mijë maturantë do t'i nënshtrohen sot provimit të dytë të maturës shtetërore, ku do të testohen për gjuhë shqipe...

MAS publikon datat për zhvillimin e provimeve të maturës

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ Ministria e Arsimit ka publikuar datat se kur do të zhvillohen provimet e Maturës për vitin 2021. Sipas udhëzimit të publikuar në...

Rregullat dhe risitë e provimit të maturës/ Kushi: Dy metoda të...

TIRANË, 4 shkurt /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi në interpelancë sot në platformën e bashkëqeverisjes kërkuar nga...

Lista e plotë/ Publikohet notat e provimit të gjuhës së huaj...

TIRANE, 20 qershor/ATSH/- Qendra e Shërbimit Arsimor ka publikuar sot notat e provimit të parë të Maturës Shtetërore. Lista e notave për maturantët që provimin...

Matura Shtetërore- Zv/ministrja e Arsimit, Guga: Për testet u ruajt standardi,...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Zëvendësministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Nina Guga, tha sot se “testi për Maturën Shtetërore diferencon formimin që ka nxënësi, por...

Sot provimi i fundit për maturantët, ai i lëndës me zgjedhje

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Rreth 32 mijë maturantë do t’i nënshtrohen sot provimit të fundit të Maturës Shtetërore, atë të lëndës me zgjedhje. Për shkak...

Protesta e maturantëve/ Shahini: Nxitësit janë opozita politike e provimeve false,...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini, reagoi sot lidhur me protestën e maturantëve, duke theksuar se nxitësit e protestës...

Matura Shtetërore me protokoll sigurie/ 31 mijë maturantë i nënshtrohen sot...

TIRANË, 8 qershor/ ATSH/ Rreth 31 mijë maturantë çelin sot sezonin e provimeve të Maturës Shtetërore. Maturantët do t’i nënshtrohen sot provimit të gjuhës...

Risitë e Maturës Shtetërore/ Vrapi: Mësuesit dhe stafi i trajnuar, tre...

TIRANË, 25 maj/ATSH-Arbi Fortuzi/ "Të gjithë mësuesit dhe stafi që do të administrojë procedurën e Maturës Shtetërore është tashmë duke u trajnuar për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA