Ballina Etiketimet Maska

Etiketim: maska

OBSH: Përdorimi i maskave mbrojtëse në shtëpi në raste të caktuara

GJENEVË, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Maskat mbrojtëse në shtëpi mund të mbahen për të parandaluar infektimet e reja me COVID-19, në rast vizitash nga...

COVID-19 – Ukraina vendos gjoba për mosmbajtje të maskave në vende...

KIEV, 6 nëntor /ATSH-AFP/ - Parlamenti ukrainas votoi sot për masën e vendosjes së gjobave për personat që nuk mbajnë maska ​​në ambientet publike...

Mosmbajtja e maskës në ambientet publike/ Masa administrative për 609 qytetarë...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar...

Edhe 6-vjeçarët francezë me maska anti-Covid-19

PARIS, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Përballë një vale të dytë dhe të papritur të COVID-19, kryeministri francez, Jean Castex theksoi masat e rikufizimit.  Mes këtyre...

Mosmbajtja e maskave në ambientet publike/ 644 masa administrative në 24...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Shtetit ka ndëshkuar me gjobë 644 qytetarë me masën 3.000 lekë secili për mosmbajtjen...

Ndërgjegjësimi i qytetarëve për respektimin e masave antiCOVID/ Balla shpërndan maska...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Në vijim të ndërgjegjësimit qytetar për mbajtjen e maskës në ambientet e hapura, kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant...

Mbajtja e maskave/ Masa administrative 844 qytetarëve në shkelje, shoqërohen 12...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Strukturat e Policisë së Shtetit gjatë kontrolleve për zbatimin e masës së re për mbajtjen e maskës mbrojtëse ka evidentuar dhe...

Mbajtja e detyrueshme e maskave/ 810 masa administrative për shkelësit në...

https://www.facebook.com/policiashtetitshqiptar/videos/709716046288159 TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 810 masa administrative për qytetarët që janë konstatuar pa maska mbrojtëse. Punonjësit e Policisë,...

FOKUS – Di Maio: Boll me polemika, vendi po përjeton ditë...

ROMË, 22 tetor /ATSH-ANSA/ - Mbi 15 000 infeksione të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Itali. ''Por, përkundër kësaj, ka njerëz që...

Mesazhi i prof. Perlat Kapisyzit: Virusi më agresiv, mbajtja e maskës...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në rubrikën e pyetjeve të ngritura nga qytetarët për agresivitetin e virusit, ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA