Ballina Etiketimet Maska

Etiketim: maska

SHBA – Biden: Mandat për përdorim mbarëkombëtar të maskave sanitare

UASHINGTON, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Joe Biden, kandidati demokrat për president, bëri thirrje sot për një mandat mbarëkombëtar të përdorimit të maskave sanitare në...

GJENEVË – Zvicra zgjat ndalimin e ngjarjeve të mëdha 

GJENEVË, 12 gusht /ATSH-AA/ - Zvicra zgjati sot edhe me një muaj ndalimin e ngjarjeve të mëdha, për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19...

COVID-19/ Shpërndahen maska në sheshin e Prishtinës, sensibilizim të rinjve për...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, bashkë me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, me rastin e Ditës Ndërkombëtare...

PARIS – Franca zgjat masat antiCOVID-19

PARIS, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Franca do të zgjasë deri në fund të tetorit masën antiCOVID-19 të ndalimit të grumbullimeve me më shumë se...

FRANCË – Maska sanitare e detyrueshme në disa zona të Parisit 

PARIS, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Vënia e një maske sanitare do të jetë e detyrueshme nga e hëna në disa zona të mbipopulluara në...

Manastirliu publikon mesazhin e Ermonela Jahos: Distancimi, higjiena, mbajtja e maskës...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë mëngjesin e së mërkurës apelin e sopranos shqiptare me famë ndërkombëtare,...

HOLANDË – Përdorimi i maskës i detyrueshëm në Amsterdam dhe Roterdam

HAGË, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Qytetet holandeze, Amsterdami dhe Roterdami, njoftuan sot detyrimin e përdorimit të maskës mbrojtëse në vendet më të frekuentuara, me...

GJERMANI – Mbajtja e maskave edhe në ambiente të hapura nëse...

BERLIN, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Instituti Shëndetësor gjerman (RKI) këshilloi për mbajtjen e maskës edhe në ambientet e hapura nëse distancimi fizik është i...

SAN HOSE – Kosta Rika zhvillon pajisjen për dezinfektimin e maskave...

SAN HOSE, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Kosta Rika ka zhvilluar dhe po teston një pajisje të re për dezinfektimin e maskave njëpërdorimshe, për të...

NAPOLI – 1 000 euro gjobë për mosmbajtjen e maskës në...

ROMË, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti i rajonit të Napolit ka ashpërsuar masat duke vendosur një gjobë prej 1 000 euro për mosmbajtjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA