Ballina Etiketimet Maqedonia

Etiketim: maqedonia

Ministri Bekteshi për ATSH-në: Bregdeti shqiptar do vijojë të jetë destinacion...

TIRANË, 16 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Qytetarët maqedonas pavarësisht fatkeqësisë natyrore që preku vendin tonë do të zgjedhin sërish bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet e...

MZ – Podgorica ratifikon Protokollin për aderimin në NATO të Shkupit

PODGORICË, 1 mars /ATSH-MIA/ - Parlamenti i Malit të Zi do të ratifikojë Protokollin për aderimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Në...

Maqedonia e Veriut në NATO, Kuvendi voton sot protokollin e aderimit

TIRANË, 14 shkurt ATSH/ - Kuvendi sot në seancë plenare do të votojë projektligjin “Për ratifikimin e Protokollit të Traktatit të Atlantikut Verior për...

SHKUP – Fillon zbatimi i emrit Republika e Maqedonisë së Veriut

SHKUP, 13 shkurt /ATSH-MIA/ - Tabelat kufitare me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut për tre ditë, targa të reja për katër muaj, pasaporta...

Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO, Komisionet miratojnë protokollin

TIRANË, 11 shkurt ATSH/ - Komisionet parlamentare kanë miratuar sot me konsensus të plotë marrëveshjen për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Pro kanë votuar edhe...

SHKUP – Shtyhet votimi në parlamentin maqedonas për ndryshimin e emrit

SHKUP, 10 janar /ATSH-DPA/- Debati në parlamentin maqedonas për ndryshimin e emrit të vendit u shty përsëri nga momenti që kryeministri Zoran Zaev u...

Bushati: E vetmja rrugë për Maqedoninë, është ajo euro-atlantike

TIRANË, 19 tetor /ATSH-Gjergji Mima/- “E vetmja rrugë për fqinjin tonë është rruga euro-atlantike dhe shpresojmë shumë që marrëveshja e Prespës do të materializohet,...

MAQEDONI – Qeveria i jep 100 000 euro Greqisë për përballimin...

SHKUP, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Maqedonia i ka ofruar 6,0 milionë dinarë (rreth 100 000 euro) Greqisë si fond për të përballuar situatën emergjente...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA