Ballina Etiketimet Manovra

Etiketim: manovra

ANKARA – Manovra ushtarake turko-amerikane në Detin e Zi

ANKARA, 11 shkurt /ATSH-AA/ - Forcat detare turke dhe amerikane zhvilluan manovra të përbashkëta ushtarake në Detin e Zi, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Kombëtare...

MOSKË – Pas 10 vitesh, manovra të përbashkëta NATO-Rusi

MOSKË, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ - Flota detare ruse do të marrë pjesë në manovrat e saj të para me aleancën ushtarake perëndimore NATO, një...

SIDNEI – Australia i bashkohet SHBA-së, Japonisë dhe Indisë në manovrat...

SIDNEI, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Australia do të marrë pjesë në nëntor në manovrat ushtarake në brigjet indiane që do të mbledhin së bashku...

TURQI – Manovra të tjera ushtarake në Mesdheun Lindor

STAMBOLL, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Turqia filloi sot manovra të tjera ushtarake në Mesdheun Lindor që do të zgjasin dy javë, shenjë që tensionet...

GJERMANI – Maas: Të ndërpriten manovrat në Mesdheun Lindor për mundësimin...

BERLIN, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Manovrat ushtarake rivale në Mesdheun Lindor duhet të ndërpriten për të mundësuar dialogun mes Athinës dhe Ankarasë, theksoi sot...

ATHINË – Manovra të përbashkëta ushtarake Greqi-Qipro-Itali-Francë në Mesdheun Lindor

ATHINË, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Greqia, Franca, Italia dhe Qipro do të zhvillojnë nga e mërkura deri të premten një manovër të përbashkët ushtarake...

SEUL – COVID-19 ”redukton” numrin e trupave në manovrat ushtarake me...

SEUL, 16 gusht /ATSH-DPA/ - Forcat e armatosura të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të Koresë së Jugut planifikojnë të organizojnë manovra të...

UKRAINË – Manovra ushtarake me SHBA-në në Detin e Zi

KIEV, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Ushtria ukrainase filloi sot manovrat detare në Detin e Zi me SHBA-në, në të cilat marrin pjesë gjithashtu edhe...

TAJPEI – Tajvani fillon manovra ushtarake mes tensioneve me Kinën

TAJPEI, 13 korrik /ATSH-DPA/ - Tajvani nisi një seri manovrash ushtarake mes tensioneve me Kinën, përfshirë imponimin e një ligji të sigurisë kombëtare për Hong...

TOKIO – Dy aeroplanmbajtëse amerikane manovra ushtarake në Detin e Kinës...

TOKIO, 4 korrik /ATSH-AFP/ - Dy aeroplanmbajtëse amerikane zhvilluan manovra ushtarake në Detin e Kinës Jugore, pas shqetësimit të Uashingtonit për të njëjtin veprim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA