Ballina Etiketimet Mali

Etiketim: mali

Everesti hapet sërish për alpinistët

KASHMIR, 7 maj /ATSH-AA/ - Kina ka rihapur shpatin verior të malit Everest për alpinistët, pasi vitin e kaluar ishte mbyllur për shkak të...

Sjell në jetë… nëntë?!

RABAT, 6 maj /ATSH-DPA/ - Një grua nga Mali, e cila lindi nëntë foshnje, është në gjendje të mirë pavarësisht ndërlikimeve gjatë lindjes. ''Foshnjat do...

FUTBOLL – Miodrag Raduloviç, trajneri i ri i përfaqësueses së Malit...

PODGORICE, 14 janar /ATSH-AA/ - Mali i Zi u bë zyrtarisht me trajner të ri të përfaqësuese së futbollit. Traineri i ri, Miodrag Raduloviç, deklaroi...

PODGORICË – Mali i Zi në lockdown, i dyti në Europë...

PODGORICË, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - Mali i Zi në lockdown në fundjavë, masë e re kufizuese që synon të frenojë përhapjen e koronavirusit. Ndalimi i...

COVID-19 – Italia ndalon hyrjen e qytetarëve nga Serbia, Mali i...

ROMË, 16 korrik /ATSH-ANSA/ - Kam firmosur një rregullore të re që shton Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën në listën e vendeve në...

SPANJË – Vizitë e papritur e Sanchez pranë trupave spanjolle në...

MADRID, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez zhvilloi sot një vizitë surprizë në Mali për të takuar trupat spanjolle të stacionuara në...

Kontingjenti shqiptar në misionin e BE-së në Mali

TIRANË, 3 nëntor /ATSH- I. Vata/ - Forcat e Armatosura të Shqipërisë vazhdojnë të kontribuojnë si partnerë me aleatët e NATO-s, kësaj radhe janë...

PODGORICË – Markoviç: Mali i Zi nuk do të kthehet në...

PODGORICË, 28 qershor /ATSH-ANSA/ - Mali i Zi nuk do të kthehet në një kamp refugjatësh, theksoi sot kryeministri malazez, Dushko Markoviç, i cili...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA