Ballina Etiketimet Londer

Etiketim: londer

BM – PBB bie 2,6%

LONDËR, 15 janar /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto britanik pësoi një rënie prej 2,6% në nëntor pas gjashtë muajve radhazi rritje, në sfondin...

BRUKSEL – Irlanda dhe Holanda përfitueset kryesore të fondeve të rregullimit...

BRUKSEL, 13 janar /ATSH-AFP/ - Irlanda dhe Holanda do të bëhen përfituesit kryesorë të rezervës së rregullimit prej pesë miliardë euro të vendosur nga...

LONDËR – Veprim i menjëhershëm policor kundër shkelësve të masave antiCOVID-19

LONDËR, 12 janar /ATSH-DPA/ - Kreu i forcës policore të Londrës paralajmëroi sot se oficerët do të veprojnë  në mënyrë të menjëhershme në rastin...

BM – Ekspertët: Përkeqësim i mëtejshëm i situatës së COVID-19

LONDËR, 10 janar /ATSH-DPA/ - Pas shpalljes së gjendjes së fatkeqësisë në Londër, për shkak të nivelit të lartë të zënies së shtretërve spitalorë...

COVID-19 – Khan: Përhapja e virusit në Londër jashtë kontrollit

LONDËR, 8 janar /ATSH-DPA/ - Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan deklaroi sot gjendjen e fatkeqësisë, pasi përhapja e COVID-19 në kryeqytetin britanik tashmë është...

FOKUS – Spitalet e Londrës rrezikojnë ezaurimin e shtretërve për shkak...

LONDER , 7 janar /ATSH-ANSA/ - Spektri i kolapsit për shtrimet në spital për shkak të Covid-19 rishfaqet në shumë spitale të Londrës, deklarojnë...

LONDËR – Elizabeth II: Nuk jeni vetëm, edhe në netët më...

LONDËR, 25 dhjetor /ATSH-AFP/ - Mbretëresha Elizabeth II u përpoq sot, gjatë fjalimit të saj për Krishtlindje, të transmetonte shpresë, e pranishme dhe në netët...

LONDËR – Hancock: Kufizimet antiCOVID-19 mund të zgjasin me muaj

LONDËR, 20 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Kufizimet e reja në fuqi nga mesnata e së shtunës në BM kundër variantit të ri të COVID-19, në...

BRUKSEL – Barnier: E mundur arritja e një marrëveshjeje postBrexit

BRUKSEL, 17 dhjetor /ATSH-AFP/ - Negociatori europian për Brexit, Michel Barnier theksoi sot gjatë një takimi me eurodeputetët se ishte e vështirë por e...

BM – Niveli i papunësisë në rritje me 4,9%

LONDËR, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësisë u regjistrua në rritje në Britaninë e Madhe gjatë tre muajve që përfundojnë në fund të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA