Ballina Etiketimet Londer

Etiketim: londer

BM – Gjiganti bankar HSBC: 69% më pak fitime në gjysmën...

LONDËR, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Gjiganti bankar britanik, HSBC raportoi sot një rënie në fitim prej 69% për gjysmën e parë të vitit, duke...

LONDËR – Vdes nobelisti i Paqes, John Hume, artizani i pajtimit...

LONDËR, 3 gusht /ATSH-AFP/ - John Hume, një katolik i moderuar, i cili ka fituar çmimin Nobel për Paqe për rolin e tij në...

LONDËR – Pilotët e “British Airways” pranojnë uljen e pagave për...

LONDËR, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Pilotët e kompanisë ajrore "British Airways" miratuan një plan që parashikonte uljen e përkohshme të pagave me 20% për...

LONDËR – Masa kufizuese në disa pjesë të veriut të Anglisë...

LONDËR, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Kufizime të tjera janë vendosur për banorët në disa pjesë të veriut të Anglisë, për shkak të rritjes së...

LONDËR – ”Shell” humbje kolosale 18,1 miliardë dollarë në TII 2020

LONDËR, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Gjiganti i hidrokarbureve "Royal Dutch Shell" njoftoi sot një humbje neto prej 18,1 miliardë dollarë në tremujorin e dytë,...

LONDËR – ”Sanofi” dhe GSK premtojnë 60 milionë doza vaksinash antiCOVID-19

PARIS, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Laboratorët francezë ''Sanofi'' dhe ai britanik GSK premtuan se do të furnizojnë qeverinë britanike me 60 milionë doza të...

LONDËR – Johnson plan në kuadër të luftës kundër mbipeshës

LONDËR, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson po përgatitet të njoftojë të hënën një plan të madh për të luftuar kundër mbipeshës...

LONDËR – Karantinë për shtetasit e kthyer nga Spanja

LONDËR, 26 korrik /ATSH-ANSA/ - Britania e Madhe ka vendosur karantinimin e detyrueshëm për dy javë për shtetasit që kthehen nga Spanja, ku ka...

LONDËR – Ceremoni martesore modeste për princeshën Beatrice

LONDËR, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Princesha Beatrice, mbesa e mbretëreshës Elizabeth II dhe vajza e Princit Andrew, u martua me biznesmenin italian Edoardo Mapelli...

LONDËR – Johnson shpreson për një rikthim në normalitet për Krishtlindje

LONDËR, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson njoftoi sot fazat e tjera të lehtësimit të kufizimeve në vendin e tij duke theksuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA