Ballina Etiketimet Lirim

Etiketim: lirim

Lirohen nga detyra 3 zëvendësministre

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot lirimin nga detyra të tre zëvendësministreve të kabinetit. Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave në mbështetje...

VJENË – Austria heq bllokimet e udhëtimit për Lombardinë

VJENË, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Austria do të njoftojë sot heqjen e paralajmërimit për udhëtimet drejt Lombardisë, në Italinë fqinje, që ishte në fuqi...

TEHERAN – Irani i gatshëm për shkëmbime të mëtejshme të burgosurish...

TEHERAN, 11 qershor /ATSH-DPA/ – Irani u deklarua i gatshëm për shkëmbime të mëtejshme të të burgosurve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. "Nëse ekzistojnë...

SHBA – Lirohet shkencëtari iranian

TEHERAN, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Shkencëtari iranian, Majid Taheri u rikthye sot në Republikën Islamike pas lirimit të tij në SHBA, në kuadër të...

FRANCE – Macron i kërkon Iranit lirimin e antropologes së njohur

PARIS, 5 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron i bën thirrje autoriteteve iraniane të lirojnë studiuesen e njohur franko-iraniane, antropologen Fariba Adelkhah, e...

Krimi Mjedisor/ Policia aksion në Durrës për lirimin e hapësirave publike...

TIRANË, 26 maj/ATSH-Arbi Fortuzi/ Policia e Shtetit vijon operacionin kundër krimeve mjedisore, zaptimit të pronës publike në plazhe, ndotjes së mjedisit dhe ndërtimeve pa...

COVID-19 – Republika Çeke u jep fund papritur dhe habitshëm shumë...

PRAGË, 24 prill /ATSH-DPA/ - Republika Çeke në mënyrë të papritur liroi disa nga kufizimet që lidhen me Covid-19, duke lejuar qytetarët e saj...

GJERMANI – Qeveria shqyrton lirimin e masave kundër pandemisë

BERLIN, 13 prill /ATSH/ - Liderët e politikës në Gjermani kanë filluar debatin për një lehtësim të mundshëm të kufizimeve të vendosura për shkak...

SHBA – Nju Jorku liron 300 të burgosur për shkak të...

NJU JORK, 25 mars /ATSH-DPA/ - Nju Jorku do të lirojë rreth 300 të burgosur për shkak të shqetësimeve për përhapjen e koronavirusit, tha...

TURQI – Lirohen të 16 të pandehurit për protestat mjedisore

STAMBOLL, 18 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjashtëmbëdhjetë të akuzuarit për përpjekje për të rrëzuar qeverinë turke gjatë protestave mjedisore të vitit 2013 në Stamboll janë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA