Ballina Etiketimet Libi

Etiketim: libi

LIBI – Parisi, Londra dhe Berlini kërcënojnë me sanksione penguesit e...

PARIS, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kërcënuan sot me sanksione të gjitha ata që bëhen pengesë për bisedimet...

GJERMANI – Maas: Armëpushimi në Libi një sukses i parë vendimtar

BERLIN, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Gjermania, në vijën e frontit në kërkimin e një zgjidhjeje politike të konfliktit në Libi, e përshkroi si sukses...

GJENEVË – OKB: Nënshkruhet armëpushimi i përhershëm në Libi

GJENEVË, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Palët në konflikt në Libi nënshkruan sot një armëpushim kombëtar dhe të përhershëm, transmetuar drejtpërdrejt në internet, pas pesë...

SHBA – Guterres: Shkelja e embargos së armëve për Libinë një...

NJU JORK, 5 tetor /ATSH-DPA/ - Sekretari i Përgjithshëm i KB, Antonio Guterres tha sot se shkeljet e vazhdueshme të embargos së armëve të...

EGJIPT – OKB: Bisedime pozitive midis kampeve rivale libiane 

KAJRO, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Bisedimet midis përfaqësuesve të dy kampeve rivale në Libi u mbajtën këtë javë në Egjipt dhe mund të çojnë...

LIBI – OKB thirrje për ndërprerje të menjëhershme të luftimeve në...

TRIPOLI, 26 shtator /ATSH-AFP/ - OKB bëri sot thirrje për ndërprerje të menjëhershëm të armiqësive midis dy grupeve të armatosura në Tajoura, në lindje...

BRUKSEL – BE sanksione kundër tre kompanive për shkelje të embargos...

BRUKSEL, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian sanksionoi sot tre kompani, përfshirë dhe një shoqëri turke dhe dy libiane të përfshira në shkeljet e...

BRUKSEL – BE: Sanksione për shkeljen e embargos libiane të armëve

BRUKSEL, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Ministrat e Jashtëm të BE-së janë gati të bien dakord të hënën në lidhje me sanksionet për shkeljet e...

SHBA – Guterres: Libia të mbyllë qendrat e paraburgimit të migrantëve

UASHINGTON, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres bëri thirrje për mbylljen e qendrave të paraburgimit për migrantët në Libi,...

TRIPOLI – Borrell në Libi për të konsoliduar armëpushimin

TRIPOLI, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borell e përshkroi sot  çështjen libiane si përparësinë kryesore, gjatë një udhëtimi në Tripoli...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA