Ballina Etiketimet Letra kredenciale

Etiketim: letra kredenciale

Shqipëri-Bangladesh: Nxitje e bashkëpunimit ekonomik e tregtar dhe rritje e investimeve...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale ambasadorin e ri të...

Meta: Selia e Shenjtë ndihma në lehtësimin e pasojave të tërmetit...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Nuncin Apostolik, Imzot Luigi Bonazzi, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Presidenti Meta...

Kompanitë norvegjeze, mundësi në Shqipëri si portë hyrëse për gjithë rajonin

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/- Presidenti i Republikës Ilir Meta prit sot në një takim ambasadorin e ri të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Mbretërisë së Norvegjisë...

Ambasadorja e Greqisë, Sophia Philippiddou i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Meta

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në një takim ambasadoren e re të Greqisë në Shqipëri, Sophia Philippiddou, me...

Ambasadori i Bahreinit paraqet letrat kredenciale

TIRANË, 30 janar /ATSH/ Presidenti Ilir Meta, pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Mbretërisë së Bahreinit, Dr. Ebrahim Yusuf Al-Abdullah. Presidenti Meta vlerësoi rëndësinë...

Meta pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Bullgarisë, Raytchevski

TIRANË, 31 gusht/ATSH/- Presidenti Ilir Meta, pranoi letrat kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës së Bullgarisë në vendin tonë, Momtchil Stoyanov Raytchevski. Gjatë takimit,...

Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri pakistanez

PRISHTINË, 2 Korrik /ATSH/.- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pranoi sot letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Pakistanit, Syrus Sajjad Qazi, i cili sapo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA