Ballina Etiketimet Lame

Etiketim: lame

“Certifikimi i tokës mbetet sfidë“/ Lame: 22 mijë familje nuk janë...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame deklaroi sot se javën e parë të nëntorit përfundon afati për aplikimin nga ana e...

Legalizimi i pallateve të braktisura/ 381 të tillë të formalizuar në...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Në të gjithë vendin janë 381 pallate të formalizuar me 1 milion e 663 mijë metra katrorë ndërtim, të ndara në...

Durrës/ Pas ndërprerjes për shkak të tërmetit, rifillon procesi i legalizimit...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Agjencia Shtetërore e Kadastrës, Durrës ka rifilluar procesin e legalizimit dhe certifikimit të pallateve të braktisura nga ndërtuesit. Ky proces delikat ishte...

Ndahen lejet e legalizimit të një pallati/ Lame në Gjirokastër: Procesi...

TIRANË, 21 qershor /ATSH/ Kreu i Kadastrës, Artan Lame ishte sot në qytetin e Gjirokastrës për të ndarë lejet e legalizimit të një pallati...

Pajisja për herë të parë me tapi të rregullta pronësie për...

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame deklaroi sot se qytetarët në jug do pajisen për herë të parë me...

Nis procesi i regjistrimit të pronave në bregdetin e Jugut/ Përfitojnë...

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame deklaroi sot se do të nisë regjistrimi i pronave në jug të...

Lame: 1 700 000 dokumente pronësie merren online për 3-5 minuta

TIRANË, 14 maj/ATSH - A. Fortuzi/ 1 700 000 dokumente pronësie tashmë do të jepen online brenda 3-5 minuta, pasi të kryhet pagesa. Artan Lame,...

Ligji i ri për pronat/ Lame: Zgjidh përfundimisht problemet e pronësisë...

Pr.ligji për proceset e kalimit të pronësisë/ 1 milionë parcela tokë përfitojnë nga ky proces  TIRANË, 3 mars/ ATSH/- Kreu i Kadastrës, Artan Lame, u...

Nis nesër rivlerësimi i pronës, Lame: Aplikimi online, përfitojnë edhe ata...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ Nga dita e nesërme qytetarët mund të paraqiten pranë sporteleve të ADISA-s (atje ku ka të tilla) ose pranë sporteleve të...

52 shërbime të Kadastrës online, Lame: Eliminojmë radhët, burokracitë dhe korrupsionin

TIRANË, 8 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Agjencia Shqiptare e Kadastrës do të ofrojë 52 shërbime online nga 472 shërbime në total që ofron momentalisht, duke eliminuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA