Ballina Etiketimet Kujdes

Etiketim: kujdes

COVID-19 – Macron: Më të kujdesshëm në jetën private

AULNAT, 8 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron u kërkoi sot bashkëqytetarëve të tij të jenë më të kujdesshëm në respektimin e masave...

Mesazhi i mjekut Kalo: Nga pandemia e gripit Spanjoll në vitet...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Tritan Kalo, mjek infeksionist pranë Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ka ripërsëritur apelin drejtuar qytetarëve për të respektuar tri masa të...

Ekspertët e Shëndetësisë rekomandojnë mënyrën sesi mund të kujdeseni për moshën...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Periudha e pandemisë është e vështirë veçanërisht për moshën e tretë të cilët duan kujdes të veçantë, për të ruajtur dhe...

Manastirliu në Institutin e Shëndetit Publik: Të angazhuar për rritjen e...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ “Programi i kontrollit, i cili parashikon vaksinimin ndaj gripit është pjesë e strategjisë tonë, për të përballuar situatën e shkaktuar...

Një në tre aksidente shkaktohet nga drejtimi i mjetit nën efektin...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik thotë se një në tre aksidente shkaktohet nga drejtimi i mjetit nën efektin e alkoolit. ISHP thotë se...

COVID-19/ Kujdes edhe gjatë pushimeve, mos e ulni vigjilencën

TIRANË, 12 korrik/ATSH/Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka apeluar edhe një herë për më shumë kujdes, edhe gjatë pushimeve dhe sezonit turistik. “Mos e...

LONDËR – Qeveria bën thirrje për kujdes nga COVID-19 në plazhet...

LONDËR, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike i kërkoi sot popullsisë të respektojë rregullat e distancimit fizik në kuadër të përshpejtimit të përhapjes së...

STUDIM – Më pak ngarkesë virale te tamponët, ndoshta meritë e...

MILANO, 9 qershor /ATSH-ANSA/ - Ekzistojnë më pak gjurmë të virusit në tampona dhe një nga shpjegimet më të mundshme mund të jetë në...

Rritet numri i shtrimeve në Spitalin Infektiv/ 6 në terapi intensive...

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar sot se pavarësisht shërimeve ditore, vijon të ketë shtrime të reja në Spitalin...

Lehtësimi i masave/ Tomini apel qytetarëve: Mos ulni vigjilencën, zbatoni distancimin...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Pavarësisht se ditën e sotme janë çelur një seri aktivitetesh, një pjesë e tyre do të vijojnë të qëndrojnë të mbyllura...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA