Ballina Etiketimet Kuba

Etiketim: kuba

SHBA – Shtëpia e Bardhë: Kuba nuk përbën përparësi për presidentin...

UASHINGTON, 11 mars /ATSH-DPA/ - Administrata e presidentit Biden nuk po nxiton të ndryshojë politikën ndaj Kubës, e cila është aktualisht nën shqyrtim, deklaroi...

SHBA – Trump vendos Kubën mes shteteve sponsorizuese të terrorizmit

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump i lë një ''patate të nxehtë'' pasardhësit të tij Joe Biden, pasi sekretari...

SHBA – Pompeo konsideron përfshirjen e Kubës si sponsore e terrorizmit

UASHINGTON, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po konsideron vendosjen e Kubës në listën e shteteve sponsorizuese për terrorizmin. Një lëvizje...

UASHINGTON – SHBA forcon sanksionet ndaj Kubës

UASHINGTON, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë forcuar sanksionet kundër Kubës duke shtuar një kompani që menaxhon dërgesat e parave...

HAVANA – Kuba mbyll kufijtë për një muaj, turistët në karantinë

HAVANA, 24 mars /ATSH-MIA/- Kryeministri i Kubës, Manuel Marero, deklaroi se prej sot do tw mbyllen kufijtë, ndërsa të gjithë turistët të cilët janë...

KUBË – Sanksione amerikane kundër transportit ajror vendas

HAVANË, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Sanksionet e reja të SHBA-së kundër Kubës, që i ndalojnë kompanitë ajrore shtetërore të japin avionë me qera, e...

SHBA – OKB, përjashtohen dy diplomatë kubanë

NJU JORK, 20 shtator /ATSH-ANSA/- Shtetet e Bashkuara të Amerikës  kanë dëbuar dy diplomatë kubanë të akredituar në Kombet e Bashkuara duke i akuzuar...

SHBA – Pompeo: Rusia dhe Kuba po destabilizojnë Venezuelën

UASHINGTON, 2 maj /ATSH-ANSA/ - Rusia dhe Kuba po destabilizojnë Venezuelën dhe përfshirja e Rusisë në punët e Amerikës Latine rrezikon destabilizimin e marrëdhënieve...

SHBA – Pompeo i kërkon llogari Kubës për të burgosurit politikë

UASHINGTON, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi llogari Kubës me një letër të hapur në lidhje me një...

HAVANË – Vizitë historike e Sanchez në Kubë pas 30 vitesh

HAVANË, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez fillon nesër një vizitë zyrtare në Kubë, e para e një shefi qeverie të Spanjës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA