Ballina Etiketimet Krimi i organizuar

Etiketim: krimi i organizuar

Bashkëpunim në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar/ SPAK marrëveshje...

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) nënshkroi sot një Memorandum Mirëkuptimi me Zyrën për Luftën kundër...

Ripërdorimi social i pasurive të konfiskuara/ Kim: SHBA mbështesin fuqimisht përpjekjet...

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ "Shtetet e Bashkuara mbështesin fuqimisht përpjekjet për të luftuar krimin e organizuar, dhe përpjekjet forcojnë rolin e shoqërisë civile në...

Koalicion nga mediat tek Presidenti në mbrojtje të krimit të organizuar

TIRANË, 5 mars /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se është ngritur një koalicionin i larmishëm mes segmentesh dhe protagonistësh që...

Punësim për 8 gra dhe vajza në Sarandë/ Soreca: Një tjetër...

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ -Një tjetër pasuri e konfiskuar nga krimi i organizuar i kthehet komunitetit në Sarandë. Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në...

Rama: Në Janar kalojmë aktin normativ kundër KÇK-së

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, menjëherë pas Vitit të Ri, do të kalojë akti kundër krimit të organizuar...

Masa kurajoze për sigurinë në burgje, Soreca: Regjimi “41 bis” mjet...

TIRANË, 15 nëntor /ATSH/ Regjimi “41 bis” është një mjet efikas kundër krimit të organizuar. Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi...

Gjonaj: Vendi në fazë vendimtare për të ardhmen europiane

TIRANË, 29 janar/ATSH/ - Lufta kundër krimit të organizuar në Shqipëri është prioritet absolut, ndërsa paketa antikrim do të prezantohet së shpejti. Kështu deklaroi sot...

Krimi i organizuar më i dobët se 4 vite më parë,...

TIRANË, 5 korrik/ATSH-Maela Marini/ - Krimi i organizuar sot është shumë më i dobët se 4 vite më parë dhe këtë e dëshmojnë edhe...

Rama: Krimi i organizuar po luftohet me vendosmëri

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155934522421523/   TIRANË, 5 korrik/ATSH-Maela Marini/ “E refuzoj kategorikisht përshkrimin e Shqipërisë si vend që ka ndonjë specifikë të veçantë për krimin e organizuar. Shqipëria jo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA