Ballina Etiketimet Krim

Etiketim: krim

Policia kontrolle në gjithë vendin, arrestohen 29 shtetas

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Policia e Shtetit ka vijuar në gjithë vendin zbatimin e detyrave të përcaktuara në planin e masave për mbajtjen nën kontroll të...

“Kriminaliteti në rënie të vazhdueshme”/ Lleshaj: Plotësisht i angazhuar, në punën...

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi se numri i vrasjeve në vend ka ardhur në rënie të vazhdueshme, falë punës së...

NJU JORK – OKB: Terrorizmi dhe kriminaliteti lidhje më të fortë...

NJU JORK, 7 gusht /ATSH-ANSA/ - Bota nuk është ndërgjegjësuar ende plotësisht mbi ndikimin dhe pasojat e pandemisë Covid-19 te krimi i organizuar dhe terrorizmi. Paralajmërimi, që...

HOLANDË – Shkatërrohet një rrjet kriminal i komunikimit të koduar

HAGË, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Autoritetet gjyqësore dhe policore franceze dhe holandeze njoftuan sot shkatërrimin e një rrjeti botëror të komunikimeve të koduara, i...

Gërryen shtratin e lumit Mat, gjobë dhe procedim penal për 2...

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëpunim me...

FOKUS – Interpol: Rritje e kriminalitetit gjatë pandemisë COVID-19

HAGË, 27 mars /ATSH-DPA/ - Krimi është rritur me shpejtësi gjatë pandemisë së re të koronavirusit, pasi kriminelët dhe bandat e organizuara i kanë...

GREQI – Sekuestrohet një ton kokainë, tetë persona të arrestuar

ATHINË, 26 janar /ATSH-AFP/ - Policia greke njoftoi se kishte sekuestruar 1 180 kilogramë kokainë dhe arrestimin e tetë të huajve, të dyshuar se...

FRANCË – Nunez akuzon opozitën për shfrytëzim politik të sulmit në...

PARIS, 2 shtator /ATSH-DPA/ - Zëvendësministri i Brendshëm francez, Laurent Nunez akuzoi sot opozitën e djathtë se po shfrytëzonte sulmin vdekjeprurës me thikë, në...

SHBA – Gjashtë policë të plagosur pas një shkëmbimi zjarri

UASHINGTON, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Gjashtë policë u plagosën dje në Filadelfia pas një shkëmbimi zjarri prej disa orësh me një person të armatosur,...

AUSTRALI – Katër britanikë të arrestuar pas një operacioni anti-drogë

SIDNEI, 14 gusht /ATSH-AFP/ - Katër britanikë u arrestuan në Australi dhe në Zelandën e Re gjatë një operacioni ndërkombëtar anti-drogë, që mundësoi sekuestrimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA