Ballina Etiketimet Kore

Etiketim: kore

SHBA – Pompeo: Sërish dialog për mosmarrëveshjet bërthamore me Phenianin

UASHINGTON, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo deklaroi se ishte i sigurt në vazhdimin e dialogut për të zgjidhur mosmarrëveshjen...

SEUL – Koreja e Veriut shkatërron zyrën lidhëse me Korenë e...

SEUL, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut hodhi në erë sot zyrën lidhëse me Korenë e Jugut në Kaesong, një qytet që ndodhet...

KOREA E JUGUT – Shirita elektronikë për shkelësit e karantinës

SEUL, 24 prill /ATSH-AA/- Koreja e Jugut duke filluar nga java e ardhshme do t'u vendosë shirita elektronikë personave që injorojnë urdhrat e karantinës...

COVID-19/ MEPJ: Vizat afatshkurtra të lëshuara deri në datën 5 prill...

TIRANË, 11 prill/ATSH/ Vizat afatshkurtra (C-1 dhe C-3) të lëshuara deri në datën 5 prill nga autoritetet e Koresë së Jugut nuk do të...

KORE E JUGUT – Ish-presidentja Park dhe trashëgimtari i Samsung-ut do...

KOREA E JUGUT, 29 gusht /ATSH-AFP/- Gjykata e Lartë koreanojugore hoqi dënimin e ish-presidentes Park Geun-hye dhe të trashëgimtarit të perandorisë Samsung, Lee Jae-yong,...

JAPONI – Abe: Koreja e Jugut po minon besueshmërinë Tokio-Seul

TOKIO, 23 gusht /ATSH-ANSA/ - Kryeministri japonez, Shinzo Abe nxit Korenë e Jugut që të mbajë premtimet mbi shkëmbimin e informacioneve sekrete mes dy...

SEUL – Presidenti koreanojugor i shtrin dorën Japonisë për konfliktin tregtar

SEUL, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae In bëri thirrje për bashkëpunim me Japoninë në mënyrë që të zgjidhet...

KV – Pheniani lëshon dy raketa me rreze të shkurtër veprimi

PHENIAN, 25 korrik /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut lëshoi sot në det dy raketa me rreze të shkurtër veprimi për të demonstruar indinjatën e...

SHBA – WP: Huawei ka ndihmuar me teknologji Korenë e Veriut

NJU JORK, 22 korrik /ATSH-ANSA/ - Gjiganti i telekomunikimit “Huawei”, ka ndihmuar në mënyrë të fshehtë Korenë e Veriut që të ngrejë dhe mbajë...

UASHINGTON – Pence: SHBA-ja do të nxisë Korenë e Veriut për...

UASHINGTON, 18 korrik /ATSH-AFP/ - Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence theksoi sot se SHBA-ja do të shtyjë Korenë e Veriut që të respektojë lirinë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA