Ballina Etiketimet Kongres

Etiketim: kongres

SHBA – Pelosi: Kongresi do ta arrijë një marrëveshje për paketën...

UASHINGTON, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Kongresi do ta arrijë një marrëveshje për fazën tjetër të paketës së stimulit, për të ndihmuar ekonominë amerikane të...

SHBA – Kongresi miraton 483 miliardë dollarë shtesë kundër COVID-19

UASHINGTON, 24 prill /ATSH-AFP/ - Kongresi amerikan miratoi dje në mbrëmje vonë një plan të ri ndihmash prej 483 miliardë dollarësh për të mbështetur...

SHBA – Trump: Kongresi të miratojë planin për rimëkëmbjen e ekonomisë

UASHINGTON, 24 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi Kongresit amerikan të miratojë që prej ditës së sotme një plan masiv për...

SHBA – Kongresi, i prekur nga koronavirusi, parashikon votimin në distancë

UASHINGTON, 24 mars /ATSH-AFP/ - Disa dhjetëra parlamentarë amerikanë mbështetën parimin e një votimi në distancë në Kongres, një ndryshim i traditës, me qëllim...

SHBA – Kongresi miraton 100 miliardë dollarë ndihmë sociale

UASHINGTON, 18 mars /ATSH-AFP/- Kongresi amerikan miratoi sot një plan ndihme sociale prej rreth 100 miliardë dollarë për punëtorët e prekur drejtpërdrejt nga ndikimi...

SHBA – Kongresi zhbllokon 8,3 miliardë dollarë kundër COVID-19

LOS ANXHELES, 6 mars /ATSH-AFP/ - Kongresi amerikan miratoi një plan urgjent prej 8,3 miliardë dollarësh për të financuar luftën kundër koronavirusit që po...

Kongresi i PS-së/Vizioni dhe kontributi i të rinjve në FRESSH

TIRANË, 1 mars/ATSH/-Nga investimet në sport e deri tek zbatimi i reformës në drejtësi, janë disa nga arsyet pse shumë të rinj ishin sot...

“Është e vetmja betejë që vlen të luftohet”/ Rama: Videoja më...

    TIRANË, 29 shkurt /ATSH/ -Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video e cila tregon rrugëtimin e Partisë Socialiste që prej krijimit të saj...

Gjonaj: Kush pengon Reformën në Drejtësi do të marrë përsëri shuplakën...

TIRANË, 29 shkurt/ATSH-Maela Marini/ "Reforma në Drejtësi është revolucion dhe është misioni ynë dhe kush do të tentojë ta ndalë do të marrë përsëri...

Ligji i pronës/ Titull pronësie njerëzve që e kanë ndarë tokën...

TIRANË, 29 shkurt/ATSH/ "Ne tani jemi në momentin që do të kalojmë ligjin e pronës që më në fund adreson problematika që kanë mbetur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA