Ballina Etiketimet Konferenca

Etiketim: konferenca

Konferenca e Kryetarëve, seanca e fundit plenare më 7 korrik

TIRANË, 1 korrik /ATSH – I. Vata/ Konferenca e Kryetarëve shqyrtoi dhe miratoi kalendarin e  punimeve të Kuvendit për periudhën 5-9 korrik 2021. Nën drejtimin...

Kuvendi seancë plenare në datat 4, 6, 13 dhe 20 maj

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në datat 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe 20 maj 2021. Kështu u vendos në...

RUSI – Konferencë ndërkombëtare për dhënien fund të konfliktit afgan

MOSKË, 18 mars /ATSH-DPA/ - Rusia, së bashku me vende të tjera duke përfshirë SHBA, Kinën dhe Pakistanin, organizon një takim me synimin për...

BRUKSEL – Roth: Brenda dhjetorit të fillojnë konferencat ndërqeveritare me Shqipërinë...

BRUKSEL, 22 shtator /ATSH/ - Gjermania, që mban presidencën e radhës të Bashkimit Europian, kërkon që brenda muajit dhjetor të zhvillohen konferencat e para...

SHBA – Trump nuk dëshiron të mbajë më konferenca për shtyp...

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-MIA/ - Presidenti amerikan Donald Trump bëri të ditur se nuk ia vlen më t'u drejtohet gazetarëve për pandeminë e koronavirusit...

BRITANI E MADHE – 4 000 shtretër spitali në qendrën e...

LONDËR, 24 mars /ATSH-AFP/- Autoritetet britanike njoftuan sot se ata do të krijojnë një spital fushor të përkohshëm me 4 000 shtretër, javën që...

Negociatat/ Ruçi: Pozita asimetrike midis integrimit në NATO dhe integrimit në...

TIRANË, 17 janar /ATSH/ - “Procesi i Berlinit, si një proces që simbolikisht nisi njëqind vjet pas fillimit të Luftës së Parë Botërore është...

Badalov: Politika e keqinformimit, kërcënim për stabilitetin në botë

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Kryeredaktori i agjencisë AZERTAC të Azerbajxhanit, Javid Badalov e cilësoi temën e konferencës ndërkombëtare të organizuar nga Agjencia Telegrafike Shqiptare “Agjencitë...

Penintaex: Agjencitë e lajmeve, mediumi i duhur për përballjen me “Fake...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ “Agjencitë e lajmeve janë të duhurat për të fuqizuar aksesin e qytetarëve në informacione të besueshme dhe të verifikueshme dhe parandalojnë...

Tanushevski: Agjencitë duhet të jenë shtylla e gazetarisë profesioniste

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Fenomeni i "lajmit të rremë" nuk përbën një risi, por agjencitë duhet të jenë shtylla e gazetarisë profesioniste, theksoi në fjalën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA